Trwa XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, zatem biblioteka w Jaszkowej Górnej jest miejscem na czasie [FOTO]

czwartek, 9.5.2024 13:17 331 0

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniu dzisiejszym Filię Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej odwiedziły dwie grupy dzieci „Kubusie” i „Tygryski” z Przedszkola w Jaszkowej Dolnej.

Nasi goście mieli okazję zapoznać się z biblioteką, jej zbiorami, ciekawostkami. Dla przykładu największa, najmniejsza, najcięższa książeczka itp. Ogromnym zaskoczeniem dla dzieci było to, że biblioteka to nie tylko książki, ale także gry, puzzle i zabawki.

Działając w myśl kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, przeczytany został rozdział książki A. Milne „Kubuś Puchatek”, w którym to Kłapouchy gubi swój ogon. Przeszukaliśmy bibliotekę w poszukiwaniu ogona, a kiedy już go znaleźliśmy, każdy ochotnik mógł przykleić ogon Kłapouchemu. Dla utrudnienia zadania, dzieci miały zasłonięte oczy.

Natomiast w kartonowym pudełku ukrył się Kubuś Puchatek. Aby go zobaczyć, dzieci musiały wykonać zadania dodatkowe. Wspólnie upiekliśmy wirtualne ciasteczka, oczywiście z dużą ilością miodu. Kolejnym zadaniem było pokolorowanie zakładek do książek, a ochotnicy lubiący malowanie otrzymali również kolorowanki. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)