Trwa nabór do Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wielu chętnych to absolwenci szkół średnich

czwartek, 1.8.2019 11:35 1382 1

Szansę na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy Straży Granicznej ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. Do Straży Granicznej przyjmowane są osoby po szkole średniej. Nie trzeba być absolwentem wyższej uczelni by trafić w szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wśród kryteriów, które muszą spełnić kandydaci to przede wszystkim polskie obywatelstwo i  niekaralność.

Bardzo dobre warunki zatrudnienia możgą być dużą zachętą dla młodych ludzi. Funkcjonariusz, który rozpoczyna służbę dostaje dzisiaj  ponad 3200 złotych na rękę. Od stycznia czeka kolejna podwyżka o 500 zł.  Jest też trzynasta pensja, są stałe warunki zatrudnienia. Jeżeli kandydat zostanie przyjęty do służby po 25 latach służby nabędzie prawa emerytalne. Do końca tego roku Nadodrzański Oddział Straży Granicznej  planuje przyjąć kolejnych 35 nowych funkcjonariuszy. 

W ostatnich tygodniach do Wydziału Kadr i Szkolenia Nadodrzańskiego Oddziału wpływa bardzo wiele podań od osób, które chciałyby rozwijać swoje predyspozycje intelektualne i sprawność fizyczną, służyć ojczyźnie i jej obywatelom. Dla nich bardzo ważna jest też stabilizacja życiowa, pewna praca i pewna wypłata.

Do służby w Straży Granicznej mogą starać się osoby do 35. roku życia. Chętni muszą posiadać wyłącznie polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, uregulowany stosunek do służby wojskowej, co najmniej średnie wykształcenie, zdolność psychiczną i fizyczną do służby, muszą korzystać z pełni praw publicznych i nie mogą być karani.

Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi każdy kandydat podzielone jest na dwa etapy.

W trakcie I etapu komisja rekrutacyjna sprawdza złożone przez kandydata dokumenty i przeprowadza z nim z nim rozmowę kwalifikacyjną. Dalej przeprowadzane jest badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne – tzw. wariograf.

 
II etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z trzech ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Rozwiązywane są tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego. Sprawdza się sprawność fizyczną i przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaliczeniu tego etapu czeka jeszcze komisja lekarska, która ustala zdolność kandydata do służby.

Już po przyjęciu, młodzi funkcjonariusze mogą, zgodnie z własnymi predyspozycjami zdobywać doświadczenie w wielu dziedzinach, między innymi jako specjaliści do spraw migracji, eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, pirotechnicy, przewodnicy psów służbowych.  

Dla młodych ludzi jest również szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie wyjeżdżają funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej by wspierać tamtejsze służby.

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.

 

 NoOSG

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 02.08.2019 15:54
Kiedys człowiek musiał mieć tzw garba aby dostac sie do...