Trwa budowa Bożkowskiego Centrum Umiejętności [Foto]

niedziela, 25.2.2018 12:16 2096 0

Od września 2017r. przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie trwa budowa Bożkowskiego Centrum Umiejętności. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Od praktyki do profesjonalizmu” i ma zakończyć się jeszcze w tym roku szkolnym.

BCU będzie bazą dydaktyczną do nauki i przeprowadzania egzaminów w zawodach przyrodniczo-technicznych, rolniczych i mechanizacyjnych. Uczniowie będą zdobywać wiedzę i umiejętności, korzystając z nowego zaplecza, m.in. w zakresie rolnictwa, architektury krajobrazu oraz odnawialnych źródeł energii. 

Będzie to także doskonale wyposażone zaplecze do kształcenia w nowo wprowadzonym przez ZSA zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, w którym uczeń zdobywa wiedzę o budowie i eksploatacji nowoczesnych maszyn rolniczych. Od września 2018 r. zainteresowani opieką nad zwierzętami w warunkach ambulatoryjnych i stacjonarnych oraz wykonywaniem zabiegów sanitarno-higienicznych będą mogli kształcić się w zawodzie technik weterynarii. To jedyna taka oferta edukacyjna w najbliższej  okolicy.

Gmina Nowa Ruda 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)