Tragiczny wypadek w Boguszynie. Zarzuty i środek zapobiegawczy dla 63-latka

wtorek, 2.8.2022 11:03 17996

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę, 30 lipca na drodze krajowej nr 8 w Boguszynie. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 63-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa lubelskiego, wobec którego zastosowano także środek zapobiegawczy. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 30 lipca po godz. 12.30. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Nissan, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanych pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Ford. Dwie pasażerki z pojazdu marki Nissan z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala, niestety trzecia z pasażerek tego auta, 61-letnia kobieta, pomimo podjętych działań reanimacyjnych, w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Decyzją prokuratora, kierowca nissana jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w policyjnym areszcie. O wypadku pisaliśmy TUTAJ: Boguszyn: tragiczny wypadek na DK-8 [Foto]

Z podejrzanym 63-latkiem zostały już wykonane czynności procesowe.  Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, przyznał się do winy i wyjaśnił, że nieznacznie przekroczył prędkość. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci: poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. złotych, zakazu opuszczania kraju oraz nakazu powstrzymywania się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.