Tragiczny wypadek na obwodnicy Kłodzka. Dwie osoby nie żyją. Zginęła 21-letnia mieszkanka naszego powiatu

czwartek, 2.5.2024 21:22 47700

Po godz. 20:00 w czwartek, 2 maja, na obwodnicy Kłodzka, na estakadzie DK33, doszło do tragicznego wypadku. Według wstępnych ustaleń zderzyły się czołowo Volkswagen i Skoda. Dwie osoby nie żyją, trzecia została odwieziona do szpitala.

Bezpośrednio na miejsce prokurator zezwolił nam na zrobienie jednego zdjęcia. To, co widzieliśmy, uzasadnia tę decyzję. Dramat niesłychany... Zginęła 21-letnia kobieta. To kierująca Volkswagenem, mieszkanka powiatu kłodzkiego. Nie przeżył też 47-letni kierowca Skody, a jego pasażerka walczy o życie [AKTUALIZACJA. 3 maja po południu ta 46-letnia kobieta nadal przebywała w szpitalu, ale rokowania co do jej życia i zdrowia były bardziej optymistyczne]. Oboje prawdopodobnie chcieli u nas spędzić majówkę...

Po godz. 23:00 ciała nadal tkwiły obok wywróconych na estakadzie samochodów. Pojazdy były tak roztrzaskane, że trudno było rozpoznać markę, a ich części rozrzucone były na kilkudziesięciu metrach. Strażacy oświetlali miejsce badającym wypadek policjantom.

Co było jego przyczyną? Na pustej estakadzie stał potężny TiR. Być może to podczas jego wyprzedzania doszło do czołowego zderzenia samochodów osobowych. A może po prostu nie mógł nawrócić... Nie będziemy więcej spekulować, bo finał jest tragiczny.

Obwodnica kłodzka została zamknięta. Policja zorganizowała objazdy. Od strony Kudowy-Zdroju w kierunku Boboszowa policjanci kierowali ruch przez centrum Kłodzka. Podobnie na rondzie za Żelaznem, gdzie strażacy wskazywali objazd DK46. [kot]