Tomasz Wędrowniczek z wizytą w Starostwie

czwartek, 18.9.2014 22:23 770 0

Tomasz Wędrowniczek to ciekawa postać. Od 20 lat odwiedza polskich samorządowców, zbierając ich podpisy, wizytówki i zdjęcia, z których tworzy swoiste kroniki Polski samorządowej. Wiedzy o polskim samorządzie mógłby panu Tomkowi pozazdrościć niejeden historyk. 


W poniedziałek, 15 września Tomasz Wędrowniczek odwiedził Starostwo Powiatowe w Kłodzku, gdzie spotkał się ze starostą Maciejem Awiżeniem i wicestarostą Adamem Łąckim. W kłodzkim starostwie pan Tomasz był już po raz trzeci - poprzednio gościli go w 2003 roku ówczesny starosta Adam Łącki i w 2007 roku starostaMonika Podjacka (Wielichowska).

Tomasz Pawłowski pochodzi z Ełku i jest osobą niepełnosprawną. Odwiedzając samorządy i instytucje publiczne, realizuje z jednej strony swoją pasję podróżniczą, a z drugiej - kolekcjonerską. Jako że jest obdarzony niesłychaną pamięcią, zna i pamięta nazwiska obecnych i byłych samorządowców, wszystkich z którymi spotkał się w poprzednich latach. Pamięta też w której kronice i na której stronie znajdują się poszczególne wpisy. 


Starosta Maciej Awiżeń jest 310 starostą w kraju i 3159 samorządowcem, którego odwiedził pan Tomasz.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)