To nie była eutanazja, tylko zabójstwo

wtorek, 23.12.2014 18:29 9793 2

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu orzekł w sprawie 38-letniego kłodzczanina Andrzeja O., który we wrześniu ubiegłego roku na terenie małej Twierdzy w Kłodzku zabił swojego sparaliżowanego kolegę. Obrona skazanego przekonywała, że do czynu doszło z litości i na prośbę pokrzywdzonego oraz domagała się zmiany kwalifikacji czynu na zabójstwo eutanatyczne. Sąd nie przychylił się do tego wniosku, uznał jednak, że nie było to typowe zabójstwo i zmniejszył karę z 15 do 12 lat pozbawienia wolności. 
Do zdarzenia doszło 13 września 2013 r. na tzw. małej Twierdzy w Kłodzku. 38-letni Andrzej O. najpierw pobił pokrzywdzonego, zrzucił go z kilkumetrowej skarpy a następnie, przy użyciu noża, spowodował u niego rozległą ranę ciętą szyi w wyniku czego 36-letni Tomasz K. zmarł. Jego zwłoki ujawnione zostały przez przypadkowe osoby 15 września 2013 r. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze policji zatrzymali 38-letniego kłodzczanina Andrzeja O. a prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia tego czynu, przedstawił jednak swoją wersję zdarzenia.

- Mężczyzna przyznał, że dopuścił się tego czynu, ale zrobił to tylko i wyłącznie na wielokrotne prośby pokrzywdzonego. Twierdził, że zrobił to pod wpływem współczucia i chciał mu pomóc w ten sposób, żeby się już więcej nie męczył. Przyznał także, że ofiara zapłaciła mu za to 5 tysięcy złotych – informowała Ewa Ścierzyńska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

36-latek od dłuższego czasu miał problemy zdrowotne. Po przebytym udarze mózgu był w znacznej części sparaliżowany. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna był także w złej kondycji psychicznej, miał myśli samobójcze i szukał osób, które mogłyby mu pomóc w odebraniu sobie życia. 

Wiadomo, że mężczyźni znali się wcześniej. Pokrzywdzony kilka lat temu zatrudniał sprawcę w prowadzonej przez siebie firmie.Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Krysia misia piątek, 10.04.2015 05:49
To byl chłopak mojej siostry starała się rehabilitacji e...
Chlopka piątek, 26.12.2014 09:16
Nikt nie ma prawa pozbawiac życia drugiej osoby. Albowiem zamysł...