To już nie sen! Jest nowa hala sportowa przy szkole w Pławnicy. Wartość inwestycji to 9 milionów

sobota, 15.6.2024 23:52 1561 1

Od soboty, 15 czerwca, dzieci, młodzież i mieszkańcy Pławnicy, Idzikowa oraz okolicznych miejscowości będą mieć możliwość korzystania z nowoczesnej sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym oraz dwiema salami lekcyjnymi. Wartość inwestycji to ponad 9,1 mln złotych, z czego gminie Bystrzyca Kłodzka udało się zdobyć wsparcie zewnętrzne w wysokości ponad 5,6 mln złotych.

„To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym snem” – ten cytat z  Paulo Coelho ozdobił ścianę nowej hali. Została ona połączona z istniejącym budynkiem szkolnym specjalnym łącznikiem, a jednym z głównych założeń jej budowy było zapewnienie dostępu do sali sportowej oraz na wszystkie kondygnacje użytkowe dla osób niepełnosprawnych.

Na otwarcie hali sportowej w Pławnicy przybyli wyśmienici goście – począwszy od słynnych sportowców, po przedstawicieli władz samorządowych powiatu, województwa oraz polityków. Wygląda jednak na to, że... „Największą frajdę uroczystość sprawia najmłodszemu pokoleniu lokalnej społeczności – dzieciom i młodzieży” – czytamy w mediach społecznościowych bystrzyckiej gminy.

Informacje i zdjęcia za UMiG Bystrzyca Kłodzka.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Marcin poniedziałek, 17.06.2024 09:49
Dziwne. To drugie otwarcie tej hali? Przecież w spotach wyborczych...