To już DZIŚ! Zbigniew Zamachowski zaśpiewa obok Izy Połońskiej w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju [AKTUALIZACJA]

wtorek, 16.5.2023 12:00 2002 3

W najbliższy piątek, 19 maja, w Polanicy-Zdroju wystąpią Iza Połońska i Leszek Kołodziejski w projekcie „Róbmy swoje. Młynarskie kameralnie”. Gościem specjalnym koncertu będzie Zbigniew Zamachowski, aktor, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. AKTUALIZACJA: Iza Połońska osobiście zaprasza na ten koncert i liczy na wspaniały wieczór razem z Państwem!

Po piosenkach kompozytora Seweryna Krajewskiego, którymi Iza Połońska oczarowała nas w Nowy Rok [pisaliśmy o tym TUTAJ], artystka wraca do nas z utworami mistrza słowa, Wojciecha Młynarskiego (1941-2017). Ten genialny twórca napisał kilka tysięcy znakomitych tekstów, a znana jest z tego zaledwie mała część, około 50 piosenek, a i tych nie sposób już usłyszeć w radiu czy w telewizji.

Leszek Kołodziejski zaaranżował na nowo kompozycje różnych twórców do tekstów Młynarskiego. Polanicki koncert odbędzie się na tydzień przed Dniem Matki, nie może więc na nim zabraknąć wzruszającego „Nie ma jak u mamy”. Usłyszymy też z pewnością radosny „Och życie, kocham cię nad życie”. Ale kto zna piosenkę „Ten, o którego mi chodzi”? Zobaczcie, jak ten utwór śpiewali już kiedyś Połońska i Zamachowski:

Po pierwszy wielkim koncercie w Polanicy-Zdroju w 2023 roku, którym był recital Izy Połońskiej, pisaliśmy, że śpiewa ona tak, że słychać każde słowo tekstu, a jakie są przy tym emocje... „Jej szept obudziłby głuchego! Artystka nawet gdy nie śpiewała, zachwycała publiczność. Urodą? To oczywiste. Na równi jednak słowem, które potrafi wypowiadać tak, że koi noworoczne nerwy” – przypominamy fragment tego tekstu. Zresztą... Zobaczcie Państwo sami to zaproszenie!

Zbigniew Zamachowski na swojej stronie internetowej bez przesadnej skromności stwierdza: jego recital, to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. „Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo zostają w pamięci” – czytamy autorekomendację. Jego duety z Połońską z pewnością zapamiętamy.

Wspaniałym wokalistom towarzyszyć będzie nie gorszy zespół, który też już poznaliśmy w Polanicy-Zdroju. Leszek Kołodziejski zagra na fortepianie i akordeonie,  Michał Kobojek na saksofonie, a sekcję stworzą Michał Grott – gitara basowa i Radosław Bolewski – perkusja. To kameralny skład, ale zapewniamy – nie będzie Państwu brakować żadnego dźwięku. To będzie prawdziwe wydarzenie [kot]

PS Bilety można kupić TUTAJ.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Bolo środa, 17.05.2023 12:24
Panie Zbigniewie czy pan musi śpiewać ?
Anna z Bystrzycy Kłodzkiej wtorek, 16.05.2023 21:57
Zamachowski jest prawie tak piękny jak prezes Jarosław - Polskę
Bogobojowy wtorek, 16.05.2023 15:59
A kim on niby jest żebym chciał go w ogóle