Z planu „M jak miłość” Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworska wróciła na deski teatru w rodzinnej Bystrzycy Kłodzkiej [FOTO, FILM]

czwartek, 27.10.2022 10:13 4754 7

Nowa premiera w Teatrze RAZY DWA. Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworskiej przedstawiła swój autorki monodram „Wiem, że mapy nie ma”. To niezwykle obiecująca aktorka i autorka rodem z Bystrzycy Kłodzkiej.

Kim jest artystka? Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworska to dyplomowana aktorka, absolwentka Szkoły Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Urodziła się w Bystrzycy-Kłodzkiej, całkiem niedawno, bo w 1996 roku. Na jej stronie internetowej czytamy, że posiada spore doświadczenie przed kamerą zdobyte w wielu serialach, teledyskach i reklamach. Działa też w projektach niekomercyjnych, a obecnie współtworzy teatr Razy Dwa w swoim rodzinnym mieście. Poza grą aktorską interesuje się psychologią, jogą, ruchem scenicznym, co daje jej większą świadomość ciała na planie. Uwielbia spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Sport to od zawsze jej pasja, co potwierdza otrzymanie certyfikatu – instruktora fitness.

Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworska grała m.in. w tak popularnych serialach, jak „M jak miłość”, „Na dobre i na złe” czy „Na Wspólnej”, ale także w dramacie Stanisława Ignacego Witkiewicza „Oni”. Wcieliła się tam w rolę Spiki hrabiny Tremendosy, która jest kochanką niejakiego Bałandaszki. W marcu na jednej z warszawskich scen wystąpiła w premierze „Womanifesto”, projekcie taneczno-artystycznym choreografki Ilony Bekier-Ekwa. Obejrzyjcie filmową prezentację aktorki:

„Wiem, że mapy nie ma” to historia o każdym z nas, o podróży przez życie, o wzlotach i upadkach, trochę o codzienności i małych rzeczach, a także o potrzebie miłości... do siebie. O tym, że często właśnie szukamy siebie idąc czyjąś ścieżką. Ważne, żeby uświadomić sobie, że mapy do celu po prostu nie ma... – A w którym momencie życia Ty jesteś? Po odnalezieniu siebie? Czy przed rozstajem dróg? – pyta autorka.

Scenariusz powstał na bazie przeżyć, doświadczeń, obserwacji jak i wrażliwości aktorki. Ten monodram jest formą teatru fizycznego, gdzie narzędziem jest głównie ciało aktora, które jest wprawiane w ruch, aby dotrzeć do prawdy na scenie. Spotkamy się również z tańcem intuicyjnym, improwizacją z konkretnym elementem ciała, oddechem oraz byciem tu i teraz.

Zdjęcia z premiery: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

kudowianin wtorek, 29.11.2022 22:20
Bystrzyca to centrum artystyczne Kotliny i tylko jej mieszkancy wiedzą...
wtorek, 29.11.2022 21:52
Kogo to interesuje ?? Zablysnac chciala na miescie czy co
Brawo wtorek, 29.11.2022 09:19
Z gównianej tv wyszła i do gównianego teatru trafiła
doba.pl/dkl wtorek, 29.11.2022 10:08
pan / pani, jak widać, jest wyrafinowanym krytykiem.
Brawo wtorek, 29.11.2022 12:45
Jak bym był krytykiem to nie użył bym tak delikatnych
Kogo to obchodzi? sobota, 29.10.2022 21:10
NIKOGO
Europa wtorek, 15.11.2022 11:55
Tak jak ty nikogo nie obchodzisz.