Tężnie solankowe a alergie - czy to działa?

czwartek, 9.5.2024 16:00 172

Sezon wiosenno-letni to czas, kiedy osoby zmagające się z alergiami doświadczają nasilonych objawów. Kwitnące rośliny, pylenie drzew i traw, unoszący się w powietrzu kurz i smog – wszystko to może powodować katar, swędzenie oczu, łzawienie, kaszel i inne uciążliwe dolegliwości. W takich sytuacjach wiele osób szuka sposobów na złagodzenie objawów i poprawę komfortu życia. Jednym z takich sposobów jest regularne korzystanie z tężni solankowych.

Czym są tężnie solankowe?

Tężnie solankowe to drewniane konstrukcje, na których umieszczone są gałęzie tarniny lub brzozy. Solanka, czyli roztwór soli kuchennej i innych minerałów, jest pompowana na gałęzie, skąd spływa w postaci mgiełki. Mgiełka ta zawiera cenne minerały, takie jak jod, brom, wapń i magnez, które mają dobroczynny wpływ na układ oddechowy.

Jak działają tężnie solankowe na alergie?

Mikroklimat tężni solankowych bogaty w jod i inne minerały ma właściwości przeciwzapalne i przeciwhistaminowe. Jod zawarty w solance wpływa na rozrzedzenie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia jego odkrztuszanie. Ponadto jod hamuje wydzielanie histaminy, która odpowiada za objawy alergii, takie jak katar, swędzenie oczu i łzawienie.

Badania naukowe potwierdzają skuteczność tężni solankowych w łagodzeniu objawów alergii.

Badania przeprowadzone na grupie osób z alergią na pyłki traw wykazały, że regularne korzystanie z tężni solankowych przez okres dwóch tygodni znacząco zmniejszyło objawy alergii, takie jak katar, swędzenie oczu, łzawienie i kaszel. Pacjenci, którzy korzystali z tężni solankowych, rzadziej sięgali po leki przeciwalergiczne.

Tężnie solankowe to bezpieczny i naturalny sposób na złagodzenie objawów alergii.

Korzystanie z tężni solankowych jest bezpieczne dla osób w każdym wieku, również dla dzieci i kobiet w ciąży. Nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z tężni solankowych, a jedynym dyskomfortem może być początkowe uczucie pieczenia w nosie i gardle.

Gdzie można znaleźć tężnie solankowe?

Tężnie solankowe znajdują się w wielu miejscowościach uzdrowiskowych w Polsce, m.in. w Ciechocinku, Konstancinie-Jeziornie, Busku-Zdroju i Rabce-Zdroju. Można również znaleźć mini tężnie do domowego użytku, które pozwalają na korzystanie z dobroczynnych właściwości solanki w zaciszu własnego domu.

Tężnie solankowe to skuteczny i naturalny sposób na złagodzenie objawów alergii. Regularne korzystanie z tężni solankowych może poprawić komfort życia osób zmagających się z alergiami i ułatwić im codzienne funkcjonowanie.

Dodatkowe informacje:

  • Więcej informacji na temat tężni solankowych można znaleźć na stronie internetowej https://aranzacjekopalniane.pl/
  • Na stronie internetowej YouTube można znaleźć filmy instruktażowe, które pokazują, jak działają tężnie solankowe.

Zapraszamy do skorzystania z tężni solankowych i przekonania się na własnej skórze, jak mogą one pomóc w złagodzeniu objawów alergii!

Czytaj też:

Groty solne i tężnie solankowe to skarbnica zdrowia w zasięgu ręki!

Jak zrobić tężnię solankową w domu?