Tej atrakcji nie można pominąć w majówkę. Zabytkowy wiadukt kolejowy w Lewinie Kłodzkim znowu świeci!

środa, 26.4.2023 09:13 1304 1
Przed majówką wiadukt w Lewinie Kłodzkim znowu cieszy oczy i to nie tylko po zmroku. Ten piękny pomnik sztuki inżynieryjnej wrócił do pełnej krasy.

„Wiadukt w Lewinie, po przerwie technicznej, znowu cieszy swym podświetleniem” – ogłosiła właśnie Joanna Klimek-Szymanowicz, wójt gminy, w kórej radzimy zatrzymać się pod drodze do Kudowy-Zdroju nie tylko na chwilę.

Gmina chwali się, że to jeden z największych i najładniej wkomponowanych w otoczenie wiaduktów Dolnego Śląska. Wspaniałym łukiem przecina dolinę Klikawy i drogę krajową nr 8. Można nim przejechać koleją do Kudowy-Zdrój.

Wiadukt wybudowany został przez włoskich inżynierów w 1905 roku. Jest długi na 120 i wysoki na 27 metrów. To jeden z najczęściej fotografowanych obiektów na ziemi kłodzkiej. Ale Lewin jednak kusi nie tylko tym obiektem.

W długi majowy weekend warto zwiedzić Izbę Pamięci Violetty Villas. W dniach 1-3 maja ta wyjątkowa wystawa, która z pewnością Was zaskoczy, otwarta będzie w godz. 10:00-16:00. Warto przeczytać o sporze wokół tej instalacji – więcej TUTAJ.

A już niebawem ukaże się długo oczekiwana pierwsza powojenna monografia tej okolicy autorstwa Andrzeja Sobczyńskiego„Na styku trzech kultur. Dzieje Lewina Kłodzkiego”. Jest już okładka. Nie możemy się doczekać! [kot]

Zdjęcie: profilf na fb wójt Lewina Kłodzkiego.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 28.04.2023 05:22
Taaaa, jeździłem tamtędy w lutym i też świecił.