Teatr Uliczny TUB ma już 10 lat!

poniedziałek, 19.9.2016 20:01 4468 0

Bystrzycki Teatr Uliczny Tub w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, 18 września w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność teatru. Jak na jubileusz przystało były wspomnienia, podziękowania, życzenia oraz pyszny tort. Nie zabrakło także występów artystycznych, etiud teatralnych, pokazów na szarfie oraz żonglerki.

Teatr Uliczny TUB powstał 10 lat temu i przez pierwsze dwa lata działał pod nazwą Teatr Uliczny Bystrzak. Jest to autorski projekt Ewy Tarczewskiej – instruktora teatralnego i pedagoga. Po czasie do grupy dołączyła także scenografka, a później także konstruktorka lalek teatralnych, Marta Ruda-Skolmowska.

Przez lata swojej działalności grupa współpracowała z wieloma cenionymi artystami z całego świata i zrealizowała wiele spektakli teatralnych takich jak: „Jasełka”, „Tristan i Izolda”, „Legenda o Św. Florianie”, „Ja+Oni=My”, „Sceny z życia Marianny Orańskiej”, „Czerwony Kapturek”, „Krótki rys historyczny życia kobiety wyzwolonej”, „Momo czyli w poszukiwaniu straconego czasu”, „oko świata” oraz przedstawienia okolicznościowe.

Grupa zajmuje się także pokazami fireshow – czyli tańca z ogniem oraz animacjami pn. Cyrkolandia, podczas której najmłodsi amatorzy sztuki teatralnej i cyrkowej mogą nauczyć się m.in. jazdy na monocyklu, żonglerki, pantomimy czy chodzenia na szczudłach.

Dewizą grupy jest „Teatr to moja rodzina”, co można było zauważyć i odczuć podczas jubileuszowego spotkania.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)