Sztuka tworzenia obrazów na desce [Foto]

wtorek, 15.6.2021 18:09 209 0

Z wielką radością zorganizowane zostały pierwsze zajęcia stacjonarne w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach. Na zajęciach rękodzielniczych tajniki wyplatania w technice string.art. zgłębiali uczniowie klasy ósmej miejscowej Szkoły Podstawowej.

Wybrane wzory zostały przeniesione na deski w formie zaznaczenia strategicznych punktów wbijanymi gwoździami. Dużo czasu zabrało to uczestnikom, ale frajda była tak wielka, jak moc wbijanych gwoździ.

Kolejny etapem było już wyplatanie według własnej kolorystyki i własnego wyczucia, z różnych stron nićmi papierowymi i bawełnianymi, tworząc ciekawe przestrzenne obrazki. Dominowały wzory zwierzęce (żyrafy, wilki) oraz przyrodnicze (motyle, liście), a także samochody i serca. Trzeba podkreślić, że czym mniejszy obrazek, tym trudniej się pracuje.

Ten, kto dobiegł do mety poczuł nie tylko ulgę, ale również satysfakcję, że jednak dał radę. Zajęcia poprowadziła dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar, przy wsparciu bibliotekarki Stasi i nauczycielki Anny Hnatów-Biel.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)