komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Szkolenie wysokościowe służb mundurowych [Foto]

czwartek, 11.10.2018 12:16 , komentarze: 0 , odsłony: 1072
kategorie artykułu:

Pod koniec września, na zaproszenie dowódcy 22 batalionu piechoty górskiej w Kłodzku ppłk. Izabeli Wlizło, trzech funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku uczestniczyło w 11. edycji „Szkolenia Wysokościowego Służb Mundurowych”.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ćwiczyli wraz z żołnierzami Wojska Polskiego z różnych jednostek, funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno – Skarbowej, ratownikami WOPR, którzy zabezpieczali cześć wodną szkolenia oraz Grupą Ratownictwa Specjalistycznego SAR Poland.

Program szkolenia obejmował stosowanie technik linowych w ratownictwie górskim, a uczestnicy musieli pokonać między innymi 130-metrową trasę po linowej kolejce tyrolskiej, rozpiętej pomiędzy miejscowym ratuszem a murami twierdzy, oraz wydobyć rannego ze studni mieszczącej się na terenie twierdzy. Dzięki pomocy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej uczestnicy szkolenia mieli do dyspozycji śmigłowiec Mi-17. Dało to możliwość przećwiczenia współdziałania z załogą śmigłowca podczas naprowadzania na lądowisko w trakcie desantowania się z wykorzystaniem metody fast-rope na wyznaczoną platformę oraz w wyznaczonej strefie, jak również wykonywania skoków do wody.

Szkolenie zrealizowane zostało na terenie koszar 22 Batalionu, na górze Trojak w okolicach Lądka - Zdroju, w rejonie twierdzy w Kłodzku, na zaporze wodnej na rzece Bystrzycy w Zagórzu Śląskim oraz na pobliskich łąkach. Zajęcia przeprowadzili instruktorzy 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oraz Eskadry Działań Specjalnych. Celem szkolenia było wypracowanie współpracy różnych instytucji i prowadzenie akcji ratowniczych w sytuacjach kryzysowych np. podczas klęsk żywiołowych.

 

NoOSG

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 11:13
poniedziałek, 18.2.2019 11:03
piątek, 15.2.2019 09:57
piątek, 15.2.2019 09:38
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork