Szkoła w Lewinie Kłodzkim wybiera wodę!

czwartek, 11.2.2016 09:31 2465 1

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. „ Na Bursztynowym Szlaku” w Lewinie Kłodzkim realizowany jest od września 2015r. ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę”, którego inicjatorami są Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

Program „Wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Co więcej,  działania w ramach programu podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu będzie także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania. 

W ramach działań programu został ogłoszony ogólnopolski konkurs plastyczny na który wpłynęło z całej Polski kilkaset prac.Dlatego też olbrzymim sukcesem jest znalezienie się wśród 10 Laureatów konkursu „Wybieram wodę” uczennicy klasy IV Olimpii Szczepańskiej, która otrzymała nagrodę w postaci sprzętu sportowego o wartości 500 zł, a szkoła z Lewina Kłodzkiego zapas wody butelkowanej. Koordynatorem programu jest pani Beata Muszyńska.

źródło: UM Lewin Kłodzki

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 11.02.2016 09:48
Wysoka marża na ten sprzęt. A dzieci już potrafią korzystać...