Szczytna: Turniej Steel Darta pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Zdroje [WYNIKI, FOTO]

sobota, 3.12.2022 11:30 2035 4

Szczytna to centrum Ddarta w powiecie kłodzkim! W Miejskim Ośrodku Kultury rozegrany został tym razem mikołajkowy turniej, któremu patronował Nadleśniczy Nadleśnictwa Zdroje. Kilkunastu zawodników amatorów rywalizowało o cenne statuetki.

Chrapkę na nie mieli goście z Wałbrzycha i Świdnicy. Była też wśród nich jedna kobieta! Niestety... Okazała się coachem ekipy męskiej, a ne zawodniczką. Naszym faworytem był Beniamin Bierc z Kłodzka, który wygrał II Otwarty Turniej Indywidualny w Steel Darta rozegrany w Szczytnej 29 października. On sam twierdził jednak, że nie czuje się dobrze, a konkurenci tym razem byli bardziej wymagający. Przesadna skromność... Znowu wygrał!

Przypomnijmy zatem: co to takiego ten dart? Co ciekawego może być w rzucaniu lotkami do tarczy? Pytania takie stawiają tylko ci, którzy nie widzieli zawodów w tym sporcie. W Szczytnej od ubiegłego roku działa grupa osób, która spotyka się i gra w darta. Opiekę nad nimi roztoczył dyrektor MOK, Rafał Kryniecki. Koordynatorem darta w Szczytnej jest Michał Nicałek [na zdjęciu poniżej]. 

Pierwsze zaskoczenie: wcale im nie zależało, by trafiać w środek tarczy i zdobywać jak najwięcej punktów. Wręcz przeciwnie! To sport wymagający koncentracji, precyzji i zmysłu taktycznego. Są różne jego odmiany, ale generalnie chodzi o to, żeby punkty... tracić. Zawodnicy na starcie mają ich po 501. Rzucają w poszczególne pola tarczy, które mają swoją punktację. Pole jest warte 20 punktów? Zawodnik w nie trafia i odpisuje mu się wtedy właśnie tyle.

Nie chodzi więc o to, by w ogóle trafić w tarczę, ale precyzyjnie tam, gdzie się chce. I dojść stopniowo do zera. Nie minus 1 czy minus 12, ale konkretnie: do zera. I tu już potrzeba nie tylko liczyć, ale i wybierać konkretne rozwiązania w zależności od tego, jak się samemu trafia, ale i tego, co robi przeciwnik. Jeśli ktoś chce spróbować, zapraszamy do MOK Szczytna.

Michał Nicałek tłumaczy, co trzeba zrobić: – Żeby dołączyć do grupy pasjonatów Darta w Szczytnej i sprawdzić swoje umiejętności, trzeba przyjść na trening, które odbywają się w każdą środę w MOK w Szczytnej od 18:00 do 20:00. Wśród zawodników panuje miła atmosfera i zdrowa rywalizacja. Każdy nowy zawodnik jest mile widziany. Staramy się rozwijać naszą sekcję na wielu płaszczyznach, począwszy od wyposażenia stanowisk do gry, po organizowanie turniejów, na których można sprawdzić postępy w swoich treningach. Zapraszamy wszystkich chętnych bardzo serdecznie! Proste? [kot]

WYNIKI Turnieju Steel Darta pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Zdroje, 3.12.2022:

1. Benjamin Bierc
2. Bartłomiej Kozłowski
3. Mariusz Śmiałowski
4. Piotr Malec
5-8.
Artur Szymczak
Michał Nicałek
Krzysztof Kijanowski
Piotr Sójka
9-12.
Marcin Piskorowski
Michał Nowakowski
Daniel Fedorec
Radosław Horbajczyk

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Kasia poniedziałek, 05.12.2022 14:39
Brawa dla organizatorów i uczestników. Cieszmy sie ze są...
Brawo sobota, 03.12.2022 13:43
Powinni raczej rywalizować o puchar Złodziei Drzewa.
Agnieszka poniedziałek, 05.12.2022 12:35
Polak to jednak nie potrafi cieszyć się z sukcesów innych....
Johnny sobota, 03.12.2022 19:39
Kolego to żeś zabłysnął. Żenada