komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Szczytna: Leśnicy uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

sobota, 6.10.2018 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1689
kategorie artykułu:

Przed siedzibą Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej odbyła się uroczystość posadzenia symbolicznego „Dębu Niepodległości” i odsłonięcia pamiątkowej tablicy. W ten sposób leśnicy uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100. rocznicę działalności Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, największego i najstarszego  związku zrzeszającego pracowników leśnictwa.

Uroczystego posadzenia dębu i odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali nadleśniczy Nadleśnictwa Zdroje, Przemysław Zwaduch i w imieniu załogi, Piotr Mirek przewodniczący ZLP w RP przy Nadleśnictwie Zdroje.

Posadzony dąb nawiązuje do tradycji sadzenia dębów i lip przez Polaków w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości zainicjowanej przez ówczesnych leśników. Odsłonięta tablica jest natomiast symbolem działalności braci leśnej na rzecz niepodległej Polski oraz społecznego zaangażowania w ochronę rodzimej przyrody, zwiększania lesistości i dbania o dobry wizerunek polskiego leśnika i leśnictwa.

Związek zrzesza na terenie całego kraju 11 268 członków (w tym na terenie Nadleśnictwa Zdroje 22 os.). Obchody 100-lecia ZLP w RP na terenie całego kraju zostały objęte Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a za zasługi związek otrzymał specjalne podziękowania.

 

 

 

 

Wasze komentarze


piątek, 15.2.2019 07:55
środa, 13.2.2019 15:16
5
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele