komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 10 grudnia 2018

Julii, Danieli

Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach – Lądek-Zdrój dołączył do platformy NAZCA

piątek, 7.12.2018 10:38 , komentarze: 4 , odsłony: 781
kategorie artykułu:

Od 3 do 14 grudnia w Katowicach trwa Szczyt Klimatyczny COP24. Jednym z jego ważniejszych wydarzeń jest tzw. Szczyt Miejski – Miasta dla klimatu, podczas którego przedstawiciele miast mogli złożyć swój podpis pod tzw. Deklaracją Katowicką.

Jednym z sygnatariuszy deklaracji jest Lądek-Zdrój, a swój podpis pod nią złożył burmistrz, Roman Kaczmarczyk. Jest to równoznaczne z wyrażeniem woli wpisania miasta do platformy NAZCA. 

Platforma NAZCA (Non-State Actor Zone for Climate Action) została stworzona w 2014 r. przez UNFCCC (Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu). NAZCA działa przy Sekretariacie ds. Zmian Klimatu ONZ. To światowa baza danych na temat praktycznych działań proklimatycznych, która ma pomagać w zrozumieniu globalnych tendencji w kształtowaniu polityk regionalnych, miejskich i biznesowych (oraz sposobów ich finansowania). Regiony, miasta i społeczności obywatelskie mogą w niej rejestrować swoje planowane i realizowane działania na rzecz klimatu. Do tej pory, do NAZCA wpisało się już ponad 9000 miast i 125 regionów.

ladek.pl

 

Wasze komentarze


Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele