Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski na podium 49. Rajdu Świdnickiego-Krause [Foto]

poniedziałek, 4.10.2021 11:33 1375 1

Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski zajęli trzecie miejsce w 49. edycji Rajdu Świdnickiego-Krause, który stanowił szóstą rundę mistrzostw Polski. To drugie z rzędu podium w tych zawodach dla reprezentantów Poliamid Plastics Rally Team. Załoga Skody Fabia Rally2 evo z numerem 8 powtórzyła wynik wywalczony w Świdnicy na zakończenie sezonu 2021.

49. edycja Rajdu Świdnickiego-Krause była drugą z rzędu, którą rozegrano jesienią, jednak w odróżnieniu od ubiegłorocznej, przebiegła w wyjątkowo sprzyjających warunkach. Zawodnicy mieli zdecydowanie mniejszy ból głowy związany z doborem opon, ponieważ nawierzchnia odcinków specjalnych była idealnie sucha, a prognozy pogody nie przewidywały opadów.

W sobotę załogi rywalizowały na dwóch odcinkach specjalnych. Pierwotnie miały odbyć się trzy, ale inauguracyjną próbę rajdu odwołano po wypadku załogi Grzyb/Poradzisz. Zawodnikom nic się nie stało, a uczestnicy rajdu zamiast ścigać się na ulicach Świdnicy udali się na próbę Walim – Michałkowa Górna (14,5 km). Zmagania na ulicach miasta udało się przeprowadzić na zakończenie sobotniego etapu. Płachytka i Nowaczewski zaczęli zawody odpowiednio od piątego i czwartego czasu na OS 2 i OS 3.

Do niedzielnej rywalizacji duet Poliamid Plastics Rally Team przystępował jako piąta załoga w generalce zawodów. Sylwester i Jacek już od rana zaprezentowali to, co jest ich znakiem firmowym w tym sezonie mistrzostw Polski. Dobrze wykorzystywali możliwości swojej Skody Fabii Rally2 evo i jechali szybko, skutecznie, a także mądrze i równo. Na żadnym z sześciu oesów drugiego etapu nie zajęli miejsca niższego niż czwarte, dzięki czemu pięli się w klasyfikacji rajdu. Na OS 6 wskoczyli na trzecie miejsce, którego nie oddali już do mety, pewnie broniąc się przed atakami rywali.

Na wszystkich rozegranych odcinkach specjalnych wywalczyli miejsca w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej, a cztery oesy zakończyli w czołowej trójce, w tym także dodatkowo punktowany Power Stage, na którym sięgnęli po trzy punkty. Łącznie ze Świdnicy Płachytka i Nowaczewski wywożą 24 punkty. Dzięki temu dorobkowi, duet z Kłodzka awansował o dwie pozycje w klasyfikacji mistrzostw - z siódmej na piątą pozycję.

Zwycięstwo w 49. edycji Rajdu Świdnickiego-Krause padło łupem duetu Wróblewski/Wróbel, dla którego był to pierwszy w karierze triumf w rundzie krajowego czempionatu. Kolejną i ostatnią rundą ProfiAuto RSMP 2021 będzie Rajd Koszyc. Zawody na Słowacji zaplanowano na 15-17 października.

Foto: Gabriela Moździerz
źródło: Sylwester Płachytka Rally

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Zibi poniedziałek, 04.10.2021 13:37
BRAWO SYLWEK CHRABSTWO KLODZKIE JEST Z CIEBIE DUMNE