Święto Dyni w Ratnie Górnym [Foto]

niedziela, 26.9.2021 15:17 1403 2

Rzeźbienie w dyni, malowanie twarzy oraz gotowanie, smażenie i peklowanie dyni z finalistką programu MasterChef, Janiną Górnicką - to tylko niektóre atrakcje, jakie znalazły się w programie zorganizowanego w sobotę, 25 września "Święta Dyni" w Ratnie Górnym.

- To pierwsze wydarzenie w Ratnie Górnym od kiedy Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przejęło ten budynek. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Hejszowina, które działa przy naszym centrum. Środki pozyskaliśmy z Funduszu Odnowy Wsi Dolnośląskiej. W ramach wydarzenia odbyły się warsztaty kulinarne, które prowadziła pochodząca z naszej gminy, finalistka programu MasterChef, Janina Górnicka. Myślę, że spotkania z takim autorytetem kulinarnym zaowocuje nie tylko produktami lojalnymi z dyni, ale także wieloma innymi rzeczami, które będziemy od listopada tu robić. Planujemy zorganizować bowiem cykl warsztatów kulinarnych, w tym również dwa jarmarki - mówi Marek Kusiakiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie. 

W trakcie święta nie mogło zabraknąć degustacji potraw z dynią w roli głównej, które przygotowane zostały podczas warsztatów prowadzonych przez finalistkę programu MasterChef, Janinę Górnicką.

 

- W 2015 roku brałam udział w programie MasterChef i bardzo miło to wspominam. Byłam najstarszą uczestniczką mając wtedy 68 lat. Na co dzień prowadzę gospodarstwo agroturystyczne i myślę, że od czasu udziału w programie więcej ludzi chce przejechać i spróbować mojej kuchni. Aktywnie uczestniczę także w życiu gminy, a z okazji Święta Dyni prowadziłam warsztaty kulinarne, podczas których powstały pikle z dyni, dżem z dyni oraz zupa z dyni, której można dzisiaj spróbować - mówi Janina Górnicka.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Bogobojowy poniedziałek, 27.09.2021 09:14
To pewnie jakieś katolickie święto. Tylko one są pozbawione sensu.
Jaszkówka poniedziałek, 27.09.2021 11:24
"Bogobojowy" i takie słowa bezbożne, a fe