Świetlica w Młynowie otwarta [Foto]

poniedziałek, 14.6.2021 09:46 1069 0

W sobotę, 12 czerwca otwarta została „Twórcza świetlica czterech żywiołów” w Młynowie. To jeden z sześciu takich obiektów na terenie gminy Kłodzko. Obiektów poniekąd wyjątkowych: nowoczesnych, dobrze zaplanowanych, z misją i tematami przewodnimi, którymi są istotne problemy związane z tradycją regionu, ochroną i gospodarowaniem zasobami naturalnymi.

W Młynowie są to cztery żywioły, a przede wszystkim woda. W obiekcie organizowane będą wystawy i prelekcje dotyczące proekologicznego gospodarowania wodą opadową – w sąsiedztwie świetlicy jest ogród deszczowy, warsztaty dla dzieci, których namiastkę – małych laborantów - mieliśmy okazję zobaczyć już w sobotę. Niezależnie od działań tematycznych miejsce to ma służyć wszystkim mieszkańcom, bo - jak podkreślił sołtys Sebastian Nowak – świetlica to społeczność, która ją tworzy.

Symbolicznego otwarcia świetlicy dokonali: wójt Zbigniew Tur, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kłodzko Mariola Kozak, dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim WD Izabela Woronowicz i sołtys S. Nowak. Z nożyczkami przy szarfie stanęły także przedstawicielki grup, które na co dzień będą korzystać z tego obiektu: Krystyna Pietras (seniorzy), Nina Nowak (młodzież) i Oliwia Romańska (dzieci).

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)