Światowy Dzień Wścieklizny - warsztaty artystyczne w bibliotece [Foto]

poniedziałek, 4.10.2021 13:49 184 0

Każdego roku, 28 września obchodzony jest Światowy Dzień Wścieklizny, który ma na celu propagowanie wiedzy na temat wścieklizny, zapobieganie i eliminacji tej choroby. Wścieklizna jest chorobą odzwierzęcą (przenoszoną ze zwierząt na ludzi) wywoływaną przez wirus wścieklizny.

Źródłem zakażenia mogą być dzikie zwierzęta, a także zwierzęta domowe – psy, koty. Wirus przenoszony jest na ludzi poprzez bezpośredni kontakt ze śliną zakażonego zwierzęcia, zwykle poprzez  ugryzienie lub oślinienie nie uszkodzonej skóry lub błon śluzowych człowieka. Okres inkubacji choroby trwa zwykle od 1-3 miesięcy, jednak może wynosić nawet od 1 tygodnia do 1 roku.

Z okazji tego nietypowego święta w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbyły się warsztaty artystyczne dla uczniów klasy szóstej miejscowej Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego. „Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.” -  Johann Wolfgang Goethe

W duchu myśli niemieckiego poety, uczestnicy warsztatów pod kierunkiem Marioli Huzar – dyrektora Biblioteki przystąpili do pracochłonnych zajęć.

- Szum i stukot młotków słyszalny był w promieniu 10 metrów i nie tylko. Energia była. Pomysły na nietoperze, serducha, gwiazdy i coś na literę „ż” (żyrafa, żaglówka) też. To było pierwsze zderzenie z techniką string.artu. dla uczniów tej szkoły. Pod wrażeniem była także opiekun grupy – nauczycielka Małgorzata Wiklińska, która z tego wszystkiego obiecała wszystkim wpisać szóstki do dziennika. Ogromne wow na wszystkich zrobiła praca Tomka, czyli żyrafa. Dużo precyzji, moc zaangażowania, a efekt końcowy do pozazdroszczenia - relacjonuje Mariola Huzar, dyrektor biblioteki.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)