Świąteczny decupage w Ołdrzychowicach Kłodzkich [Foto]

piątek, 31.12.2021 13:32 621 0

Decoupage to najpopularniejsza i najprostsza metoda odświeżania drewnianych mebli i przedmiotów. Poprzez naniesienie specjalną techniką wzorzystego papieru na drewno możemy zamienić na przykład nudne krzesło w niepowtarzalny mebel, który przykuje uwagę każdego gościa. Jeśli podoba ci się rustykalny styl, również doskonale sprawdzi się decoupage na drewnie.

Postarzanie przedmiotów tą metodą jest proste i ekonomiczne – nie trzeba kupować nowych mebli, a stare zyskują drugie życie. W bibliotece centralnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbyły się warsztaty świąteczne metodą decoupage. Uczestnikami byli dwunastolatkowie pełni zapału i chęci do pracy. Przed przystąpieniem do pracy, pani bibliotekarka Alina wprowadziła młodzież do świata krzyżówek i zagadek oraz przeróżnych polskich obyczajów. Było świątecznie i zabawnie.

Swoich uczniów z miejscowej szkoły wspierała Pani Małgorzata Wiklińska. Decoupage to technika ozdabiania różnych przedmiotów, polegająca na dołączaniu do nich rysunku, obrazka albo ornamentu (zwykle w formie wycinanki) i pokrywaniu całej kompozycji lakierem zarówno dla utrwalenia, jak i w celu uzyskania specjalnego efektu. Nasi uczestnicy swoje prace wykonali według własnego pomysłu. A podstawą były drewniane łyżki kuchenne.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)