komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Świąteczne drzewka - bioodpady czy gabaryty?

poniedziałek, 11.1.2021 10:04 , komentarze: 0 , odsłony: 194
kategorie artykułu:

Okres świąteczny dobiega końca, czas więc na porządki i rozebranie choinki. Co z nią zrobić, żeby dać jej drugie życie? Przypominamy, że drzewka świąteczne są odbierane przez oddział ENERIS Surowce we Wrocławiu od mieszkańców Kłodzka w terminach odbioru frakcji bio.

Przygotowanie choinki przed wyrzuceniem
Zarówno naturalne, jak i sztuczne drzewka przed wyrzuceniem trzeba odpowiednio przygotować. Po pierwsze należy wyjąć choinkę ze stojaka i usunąć wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, lampki i łańcuchy. Ozdoby zrobione z tworzywa sztucznego powinny trafić do pojemnika żółtego – tego na plastik i metal. Bombki błyszczce, tłukące  się jak szkło, należy wrzucać do pojemnika czarnego na odpady zmieszane (w zielonym pojemniku powinny się znaleźć np. słoiki lub butelki szklane). Zepsute światełka choinkowe to są elektroodpady, więc trzeba je oddać do PSZOK lub do pojemników w sklepach  ze sprzętem RTV/AGD.

Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne, które dzięki przekazaniu do profesjonalnego zagospodarowania, ulegną całkowitemu rozkładowi.

Żywe i sztuczne drzewka należy zostawić przy pojemniku na odpady lub boksach śmietnikowych, w przypadku zabudowy wielolokalowej w dniu odbioru albo można przywieźć do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

W przypadku zabudowy jednorodzinnej, sztuczne drzewka będą odebrane z frakcją metale i tworzywa sztuczne.

Harmonogramy odbioru choinek

Wrocławski oddział ENERIS Surowce odbiera choinki od mieszkańców Kłodzka od 1 stycznia do 15 marca, zgodnie z harmonogramem dla frakcji bio (drzewka naturalne).

Terminy odbioru odpadów komunalnych znajdują się na stronie internetowej: www.klodzko.pl oraz https://eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/dolnoslaskie/

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 12:21
środa, 13.1.2021 11:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele