komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 24 stycznia 2019

Felicji, Franciszka

Studenci Pielęgniarstwa WSM w Kłodzku założyli czepki po raz trzeci

piątek, 25.5.2018 11:29 , komentarze: 0 , odsłony: 4922
kategorie artykułu:

„Człowiek dla człowieka może być najlepszym lekiem” – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna uroczystość czepkowania studentów I roku Pielęgniarstwa WSM. Oprócz władz uczelni, ludzi związanych z medycyną i pielęgniarstwem, studentów i ich rodzin na gali obecne były także władze powiatu kłodzkiego, gminy Kłodzko, przedstawiciele władz miasta Kłodzka oraz organizacji pozarządowych.

Uroczystość rozpoczęto od  wprowadzenia 2 sztandarów: Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położonych w Wałbrzychu oraz Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. Tuż po powitaniu gości przez kanclerz WSM – Magdalenę Krawiec, głos zabrał rektor uczelni prof. dr hab. Andrzej Dżugaj, który w  krótkim przemówieniu wyraził dumę i radość z możliwości organizacji po raz trzeci uroczystości czepkowania dla studentów Pielęgniarstwa. Życzył swoim studentom wytrwałości w trudnym i pięknym zawodzie pielęgniarki. Marzeniem rektora jest, aby WSM rosła w siłę a jej absolwentom żyło się coraz dostatniej.

Dumy i radości nie krył także prorektor WSM – dr n. med.  Norbert Krajczy – Mam zaszczyt i przyjemność pracować tutaj i obcować na co dzień ze studentami, którzy po dzisiejszym ślubowaniu przystąpią do jednej, wielkiej rodziny ludzi niezwykłych, których cechuje wrażliwość i empatia.

O tej wrażliwości mówiła również Maria Pałeczka, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu – To Wy jesteście tutaj najważniejsi. To jest Wasze święto. A już po raz trzeci założę Wam czepki na głowę, złożycie ślubowanie i od tego momentu z wielką przyjemnością powitam Was w społeczności pielęgniarskiej. Życzę, aby wybór, którego dokonaliście dał Wam wiele przyjemności i satysfakcji i żeby uśmiech pacjentów wynagrodził Wam trudy tego zawodu. 

Na niełatwą profesję pielęgniarstwa zwróciła uwagę w swoim przemówieniu również Teresa Lewicka, prekursorka pielęgniarstwa w Kłodzku. -Czepkowanie jest jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu pielęgniarek. Wybraliście piękny, a zarazem trudny i odpowiedzialny zawód, który na szczęście potrafi dać dużo satysfakcji. 

Obie panie podkreślały, że pielęgniarstwo to wyjątkowy zawód dla wyjątkowych ludzi a dzisiejsi i przyszli studenci WSM są nadzieją dla ludzkości, bo pielęgniarek na świecie jest coraz mniej, a przecież  bez pielęgniarek nie jest możliwa praca w żadnym szpitalu i w żadnej przychodni. 

Podczas uroczystości głos zabierali również goście z samorządu. Odczytano także listy od parlamentarzystów: posłanki Moniki Wielichowskiej i senatora Aleksandra Szweda, którzy nie mogli przybyć osobiście ale  na ręce rektora złożyli gratulacje i wyrazy uznania oraz życzenia dla studentek i studentów WSM. 

Kulminacyjnym punktem imprezy było oczywiście czapkowanie, ślubowanie i wręczenie listów gratulacyjnych studentom przez dziekana WSM dr. n. hum. Mariusza Skrzypczyka. 

O oprawę artystyczną gali zadbał „CHÓR Z GÓR” a całość uroczystości zwieńczył wykład dr. n. med. Wiesława Prastowskiego na temat opieki pielęgniarskiej w medycynie holistycznej. Całość wykładu CZYTAJ TUTAJ

 

Wasze komentarze


sobota, 19.1.2019 11:33
3
piątek, 18.1.2019 09:48
4
środa, 16.1.2019 18:28
26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork