komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Strońska Drezyniada

poniedziałek, 19.8.2019 15:04 , komentarze: 1 , odsłony: 845
kategorie artykułu:

3 sierpnia 2019r. na placu przy CETiK-u w Stroniu Śląskim już po raz ósmy, odbyła się „Strońska Drezyniada”. Impreza o charakterze pikniku rodzinnego cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno turystów jak i mieszkańców gminy.

 Głównym punktem imprezy był oczywiście wyścig drezyn ręcznych w pięciu kategoriach. Niestety ze względu na deszcz i bezpieczeństwo uczestników wyścigu, przeprowadziliśmy konkurs tylko w trzech kategoriach: Rodzinna, Kobiety, Mężczyźni. 400 metrową trasę wyścigu przejechały 24 dwuosobowe załogi. Najszybsza okazała się drużyna startująca w kategorii męskiej - Bartłomiej Rybczak i Sebastian Szul z Wieruszowa. Panowie uzyskali czas 1:10:96, niestety nie pobijając rekordu ustanowionego w 2017 roku, który wynosi 1:07:94. Ówcześni Radni Rady Miejskiej Stronia Śląskiego w osobach Krystyna Brzezicka, Jan Florowski, Gabriela Janiszewska, Magdalena Laskowska, Cyprian Najduch, Zdzisław Pakuła, Wiesław Ryczek oraz Ryszard Wiktor ufundowali na ten cel nagrodę pieniężną, którą w przypadku niewykorzystania jest przenoszona na następny rok. Za najszybszy przejazd w każdej kategorii Mężczyźni, Kobiety i Open, Radni Rady Miejskiej w Stroniu Śląskim ufundowali nagrody pieniężne. Nagroda z kategorii Open przechodzi na rok następny.

W kategorii Rodzina za najszybszy przejazd nagrodę pieniężną ufundowali Prezes Strońskiego Parku Aktywności Jaskinia Niedźwiedzia pani Renata Nowak, Prezes Strońskich Zakładów Wodociągów i Kanalizacji pan Krzysztof Irzyński oraz Dyrektor Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim pan Jakub Chilicki. Każdy uczestnik wyścigu otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom. Starosta Kłodzki pan Maciej Awiżeń ufundował dla najlepszych drużyn w każdej kategorii pamiątkowe puchary. Została przyznana jeszcze jedna specjalna nagroda pieniężna dla najmłodszego uczestnika, którą ufundował Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego pan Zbigniew Łopusiewicz.

Konkursowi drezynowemu, jak co roku, towarzyszyły darmowe przejażdżki drezyną spalinową, liczne występy, kiermasze oraz konkursy dla publiczności. Tradycyjnie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Piwa i Piwowarów, który przypada na dzień 5 sierpnia, zorganizowaliśmy konkursy dla pełnoletnich widzów, w których główną nagrodą był trzypak „Anielskiego trunku” z lokalnego browaru Kamienica. Na deser wystąpił młody, ale bardzo obiecujący artysta, Wojciech Kiełbasa.

Wyniki do trzeciego miejsca w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Rodzinna (kat. os. dorosła i dziecko do 14 lat):

I miejsce: Aleksander Górniak, Gerard Górniak,

II miejsce: Filip Wołowiec, Piotr Wołowiec,

III miejsce: Dawid Chmielewski, Hubert Chmielewski

Kategoria Kobiety (2 os. dorosłe lub os. dorosła i dziecko od 15 lat):

I miejsce: Teodora Lis, Wanda Górniak,

II miejsce: Aleksandra Żurowska, Renata Kawecka,

III miejsce: Małgorzata Kaim, Magdalena Laskowska.

Kategoria Mężczyźni (2 os dorosłe lub os. dorosła i dziecko od 15 lat):

I miejsce: Bartłomiej Rybczak, Sebastian Szul,

II miejsce: Tomasz Niełacny, Michał Tarańczuk,

III miejsce: Michał Kurach, Jarosław Kolanek.

 

Wasze komentarze

Znowu doba zaspała
poniedziałek, 19.08.2019 18:01 autor:
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
czwartek, 17.9.2020 09:54
środa, 16.9.2020 11:06
1
wtorek, 15.9.2020 13:51
wtorek, 15.9.2020 11:19
piątek, 11.9.2020 12:40
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK