Stronie Śląskie: Znaleziono zwłoki 52-letniej kobiety. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa jej 60-letniemu znajomemu [AKTUALIZACJA]

środa, 22.3.2023 15:13 2685 0

Informowaliśmy już, że w środę, 22 marca, w Stroniu Śląskim na korytarzu jednego z budynków wielorodzinnych znaleziono zwłoki 52-letniej kobiety. Sąd Rejonowy w Kłodzku w piątek, 24 marca, zdecydował  o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 60-letniego mężczyzny, któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w wyniku sprzeczki, która wybuchła w trakcie spożywania alkoholu. W pewnym momencie 60-latek dźgnął kobietę nożem. Nie przeżyła ona tego ciosu. Parze towarzyszył podczas libacji konkubent ofiary, który występować będzie w charakterze świadka.

Januszowi I., mieszkańcowi Stronia Śląskiego, grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Jak powiedział Radiu Wrocław rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Tomasz Orepuk, mężczyzna „częściowo przyznał się do winy”. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy, że 22 marca w Stroniu Śląskim w jednym z budynków mieszkalnych pojawiła się policja, potem prokurator, która nadzorował postępowanie. Wstępnie nie wykluczono wtedy przyczynienia się osób trzecich do śmierci kobiety. Przyczynę zgonu określić miała sekcja zwłok. Nie potwierdziły się sensacyjne informacje, które pojawiły się w obiegu publicznym, że sprawcą był mąż, a kobiecie poderżnięto gardło. [kot]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)