Stronie Śląskie: komunikat dla narciarzy biegowych z dnia 31 stycznia 2022r.

poniedziałek, 31.1.2022 10:54 947 0

Po ostatnich ekstremalnych zjawiskach pogodowych (bardzo silny wiatr), trasy biegowe w Górach Bialskich zostały zawiane. W celu odświeżenia dla Państwa śladu wysłaliśmy ratrak w Góry Bialskie ponownie.

Przygotowane zostały następujące odcinki tras: polana w górnych Bielicach powyżej parkingu, Dolina Białej Lądeckiej wraz z Białym Splawem, Dukt nad Spławami do Przełęczy Suchej, Pętla Rezerwatowa i Pętla Bialska. Został przygotowany odcinek Pętli pod Czernicą na długości Wielkie Rozdroże - Przełecz Dział. Z Przełęczy Suchej ratrak zjechał do Nowej Morawy Drogą Marianny.

Czeskie ratraki przygotowały wszystkie najważniejsze swoje odcinki czyli :Magistralę, Mały i Wielki Szengen, Pralinkę i Pohadkę. Łącznie po polskiej i czeskiej stronie przygotowanych jest ponad 110 km tras. Śniegu jest od 10 do 40 cm. Temperatura około - 4. Warunki narciarskie są bardzo dobre. Prosimy o korzystanie z 2 górnych parkingów powyżej leśniczówki w górnych Bielicach, zakaz wjazdu na te parkingi nie obowiązuje od grudnia do marca, wtedy kiedy trwa sezon biegówkowy.

Na stronie internetowej bilestopy.cz nie wszystkie odcinki tras, które przejechał ratrak się aktualizują. Bywa tak, że ze względu na brak sygnału gps ślady przejazdu nie są zaznaczone, dlatego prosimy o weryfikację tras na podstawie komunikatów CETiK.

CETIK

Dodaj komentarz

Komentarze (0)