String.art. na Walentynki w bibliotece w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Co było tematem przewodnim? Serducha! [FOTO]

wtorek, 6.2.2024 17:00 300 0

Niebawem Walentynkowe szaleństwo. W Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach Kłodzkich już ono trwa. 6 lutego odwiedzili nas uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku wraz z opiekunem Elżbietą Kurowską.

Dyrektorka Biblioteki Mariola Huzar poprowadziła warsztaty String.art. Tematem przewodnim były serducha. Przypomnijmy sobie na czym polega String.art.?

Jest to technika wyplatania obrazów z nici, włóczki lub muliny na drewnie, ścianie, papierze. Technika ta polega na stworzeniu konturów obrazu za pomocą wbitych w daną powierzchnię gwoździ. Kontury można stworzyć przykładając do powierzchni szablon lub rysując wzór. A potem wyplatamy wzór według własnej inwencji twórczej.

Podczas pracy szczególnie uważamy na palce! Jak było tym razem? Widać w galerii zdjęciowej. Dziewczęta zapowiedziały, że swoimi serduszkami obdarzą rodziców, bo…

Literkę K sama postawię,
literkę O Tobie zostawię,
literki C i H też mogą być,
bez tego A nie mogę żyć,
postawię także literkę M,
a na końcu piękny wyraz CIĘ

Drugą atrakcją spotkania było pytające koło, które prowadziła bibliotekarka Alina. Padały pytania z dziedziny literatury, historii, przyrody i geografii. Łatwo nie było! Wszyscy dobrze się bawili i się już wprosili na marzec. Zapraszamy!

Dziękujmy sponsorowi deseczek w, które zaopatruje naszą Bibliotekę niezmiennie od kilku lat Tartak braci Wolańskich z Jaszkowej Dolnej. Ślemy wielkie serducho! [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)