komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

Strażacki festyn integracyjny w Gorzanowie [Foto]

poniedziałek, 30.9.2019 13:09 , komentarze: 0 , odsłony: 2004
kategorie artykułu:

Strażacki festyn integracyjny zwieńczył projekt pn. "Szalone wakacje małego strażaka", jaki od czerwca br. organizowany był w Gorzanowie. W programie festynu znalazły się m.in. pokazy  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, prezentacja nowego toru oraz test wiedzy pożarniczej. 

- Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Gorzanowie liczy obecnie ok. 18 członków, od 4 do 18 roku życia. W ramach projektu, który finansowany był ze środków programu "Działaj Lokalnie",  organizowaliśmy treningi, odwiedziliśmy centrum nauki i wiedzy o widzie "Hydropolis" we Wrocławiu, a także zakupiliśmy część atestowanego toru dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się pozyskać środki żeby skompletować go w całości. Poza tym własnoręcznie zrobiliśmy makietę, która była projektowana i malowana przez dzieci, a dorośli tylko wspomagali ich pracę - mówi Natalia Szczotka, koordynator projektu. 

Na strażacki festyn do Gorzanowa zaproszone zostały również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Zabłocie i OSP Międzylesie. 

"Szalone wakacje małego strażaka" to kolejny projekt realizowany przez OSP Gorzanów , jaki dofinansowany został ze środków "Działaj Lokalnie". W ubiegłym roku jednostka w ramach projektu "Razem z moim łobuziakiem zostanę strażakiem" zakupiła stroje koszarowe dla dzieci oraz koszulki dla ich mam. 

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 11:17
3
niedziela, 20.9.2020 11:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK