Stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym

środa, 2.6.2021 08:40 297 0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy ujawnili kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 66 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

31 maja w Kłodzku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Powodem  kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 45-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał samochodem osobowym w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h. Związku z przekroczeniem  dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)