komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Stanowiska XXVI Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

wtorek, 13.10.2020 12:59 , komentarze: 0 , odsłony: 199
kategorie artykułu:

Aż osiem stanowisk dotyczących różnych sfer życia w kontekście obecnej sytuacji w kraju, przyjęto podczas XXVI Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się 29-30 września br. w Ossie, a w którym to udział brał również Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki.

Stanowiska wypracowane w trakcie zgromadzenia ogólnego związku, są m.in. sygnałem o poważnych problemach z którymi borykają się aktualnie samorządy lokalne.

Problemy te jednak mogą być rozwiązane na szczeblu rządowym i dlatego w pierwszej kolejności stanowiska te są kierowane do rządzących naszym krajem.

Związek Powiatów Polskich do którego aktualnie należą już 303 samorządy powiatowe (powiaty i miasta na prawach powiatu) jest jednym z największych w naszym kraju.

Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskami : https://www.zpp.pl/artykul/1886-stanowiska-xxvi-zgromadzenia-ogolnego-zpp

ZPP jest silną i powszechną organizacją, która dzięki swej powszechności posiada odpowiednio mocny mandat do odważnego reprezentowania środowiska powiatowego zarówno na szczeblu regionalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

ZPP ma na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego, integrowanie i obronę wspólnych interesów powiatów, kształtowanie wspólnej polityki, wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju i promocji powiatów, wymiana doświadczeń oraz upowszechnianie modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania w powiatach prowadzenie oraz wspieranie prowadzonej przez swych członków działalności naukowej, naukowo-technicznej, oświatowej, kulturalnej, w zakresie kultury fizycznej i sportu, ochrony środowiska, a także wspieranie inicjatyw społecznych na rzecz ochrony zdrowia i pomocy społecznej oraz rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów.

 

https://powiat.klodzko.pl/

 

Wasze komentarze

czwartek, 29.10.2020 12:14
środa, 28.10.2020 09:25
wtorek, 27.10.2020 13:25
wtorek, 27.10.2020 13:01
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK