komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 17 czerwca 2021

Laury, Marcjana

Stabilność pracy i płacy, inwestowanie w pracownika i dbanie o jego potrzeby. ORION rekrutuje

poniedziałek, 13.7.2020 00:00 , odsłony: 2846
kategorie artykułu:

Zacznijmy od początku. Czym się zajmuje popularny wśród mieszkańców słupiecki Orion?

Z regionem związani jesteśmy od lat 90. XX wieku – jest to więc spory kawałek historii. Grupa Selena, której częścią jest Orion, powstała w 1992 roku i od samego początku związana jest z Dolnym Śląskiem – m.in. okolicami Nowej Rudy, Dzierżoniowa czy Świdnicy. Centrala firmy mieści się we Wrocławiu. Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie.

Warto podkreślić, że Orion jest pierwszym w Polsce zakładem produkującym piany poliuretanowe montażowo-uszczelniające dla potrzeb budownictwa. Od początku był powiewem innowacji i nadal szczyci się nowatorskimi rozwiązaniami, które często są pierwszymi takimi na świecie. Warto pochwalić się też, że Grupa Selena jest w 100% polską firmą eksportującą do niemal 100 krajów świata, a większość naszych menedżerów to Polacy. To powód do dumy! Każdy, kto kiedykolwiek coś budował, czy remontował zna nas zapewne z popularnych w sklepach produktów marki TYTAN Professional, w naszej ofercie znajdują się m.in. piany do montażu i uszczelniania okien, pianokleje do murowania, kleje montażowe, kleje do płytek. Orion to jeden z naszych najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych, w którym produkujemy pianokleje do murowania, pianokleje do płyt gipsowo-kartonowych, drewna czy styropianu. Nasze produkty są wszędzie tam, gdzie profesjonaliści i majsterkowicze potrzebują wysokiej jakości wygodnych rozwiązań. W czerwcu pianoklej Tytan 60 SEKUND otrzymał godło TERAZ POLSKA.

Zakład, jak Państwo wspomnieli, istnieje wiele lat. Czy to oznacza, że jest stabilnym pracodawcą?

To jeden z naszych znaków rozpoznawczych. Spółka Orion jest jedną z najstarszych w całej Grupie Selena. Sam zakład produkcyjny w Nowej Rudzie powstał w 2004 roku, więc ma już 16 lat, a zakład w pobliskim Dzierżoniowie w 1999 roku, ponad 20 lat temu. Zatrudniamy obecnie ponad 200 osób. W trudnym dla wszystkich okresie pandemii nie zmieniliśmy polityki kadrowej. Wprowadziliśmy kilka niezbędnych zmian w sposobie pracy tak, aby wszyscy zatrudnieni czuli się bezpiecznie. Nie zatrzymaliśmy się w miejscu. Wręcz przeciwnie – ciągle się rozwijamy i doceniamy długoletnich pracowników – to ważny element naszego podejścia do zatrudnienia. Stawiamy na promowanie i dokształcanie własnych ludzi – co oznacza, że wolimy awansować naszych pracowników, niż szukać z zewnątrz osób na wyższe stanowiska. Rozpoczynając pracę w Orionie można zrobić międzynarodową karierę w Grupie Selena! To ważne, tym bardziej, że promujemy kadry i młodzież z regionu. W Orionie produkujemy to, co nasi chemicy wymyślą w głównym laboratorium badawczym – Selenie Labs w pobliskim Dzierżoniowie. Takie środowisko sprzyja stabilizacji. Dlatego też możemy pochwalić się wieloletnimi pracownikami. W Orion pracuje aż 11 osób z 20-letnim stażem i 58 pracowników ze stażem 10 lat i więcej. To mówi samo za siebie. Co dla nas ważne, to nie tylko długoletnia historia i wielu zaufanych, wystażowanych pracowników, ale też nieustanne poszukiwanie talentów i zaangażowanych młodych ludzi z regionu do pracy w naszym zespole. Takie połączenie młodości z doświadczeniem daje znakomite efekty i jest jedną z tajemnic naszego długoletniego sukcesu.

Jeszcze kilka lat temu Orion uważany był za zakład sezonowy. Czy to się zmieniło?

Zdecydowanie jesteśmy pracodawcą, który nawiązuje z pracownikami długoterminowe relacje. Tym bardziej, że produkujemy nie tylko na rynek polski, ale też na eksport, więc coraz bardziej wykorzystujemy dostępne moce produkcyjne. Tym bardziej, że pakiet zamówień od klientów obejmuje cały rok nieprzerwanie, co daje stabilność pracy i płacy. Przekłada się to na długofalową współpracę z pracownikami i ciągłość działania zakładu. Jak już wspomniałem, wiele osób pracuje u nas przez długie lata. Zawieramy umowy terminowe na minimum rok z możliwością przedłużania i oczywiście podnoszenia kompetencji w ramach organizacji. To stabilizacja nie tylko dla naszych pracowników, ale także dla ich rodzin, bo dzięki temu mogą być spokojni o zaspokajanie swoich potrzeb i planowanie długoterminowych wydatków. Doświadczenie na wielu rynkach np. chińskim, hiszpańskim czy włoskim pozwala nam na przewidywanie trudności i zapobieganie im na czas.

Ile obecnie osób pracuje w słupieckim zakładzie i ile zamierzacie zatrudnić w najbliższym czasie (na jakich stanowiskach)?

Grupa Selena z roku na rok coraz prężniej działa na arenie międzynarodowej. Jestem dumny z faktu, że Grupa prężnie działa w czasie pandemii koronawirusa. Międzynarodowy zasięg działalności i rosnąca sprzedaż sprawia, że mamy znaczące potrzeb kadrowe. Obecnie zespół Orionie w Dzierżoniowie i w Nowej Rudzie to 214 osób, ale zamierzamy dalej zatrudniać. Szukamy zdolnych osób z okolicy – na ten moment około 15 – na różne stanowiska, m.in.: operatorów linii technologicznej, konfekcjonerów, techników utrzymania ruchu. Jest wiele możliwości i można znaleźć coś dla siebie, tym bardziej, że polska kadra menedżerska i międzynarodowe doświadczenie firmy dają duże perspektywy i stabilizację. 

Pomimo pandemii koronawirusa również dzięki dotacjom rządowym udało nam się utrzymać ciągłość zatrudnienia i ciągłość operacyjną. Selena, której jedną ze spółek jest Orion jest również firmą, która szybko reagującą na zmiany. W pierwszym okresie pandemii podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu nowego produktu na rynek – Tytan Health, który jest produkowany w Dzierżoniowie w zakładzie produkcyjnym Libra należącym do Grupy Selena. Pierwszą partię preparatu do dezynfekcji przekazaliśmy bezpłatnie do dolnośląskich szpitali i publicznych placówek medycznych w ilości ponad 10 000 opakowań, w tym także do Powiatowego Szpitala w Dzierżoniowie oraz w Specjalistycznego Szpitala w Wałbrzychu. Dołączyliśmy również do akcji „Maseczka dla Seniora”.

Obecnie mamy komplet zamówień i stopniowo wracamy do pełnych mocy przerobowych zakładu, dlatego szukamy nowych pracowników, którzy chcą dołączyć do naszego zespołu.

I na koniec. Jakie są zalety pracy w Orionie (benefity, wysokość pensji, itd.)?

O zaletach pracy w polskiej firmie z tradycjami o międzynarodowym zasięgu, pochodzącej stąd i szczycącej się swoimi korzeniami mógłbym mówić bardzo długo. Jednak – co zawsze podkreślam, sam pracując tu od wielu lat – nasze główne zalety to stabilność pracy i płacy, inwestowanie w pracownika i dbanie o jego potrzeby. Pracują tutaj mężczyźni i kobiety o bardzo różnych, fantastycznych zainteresowaniach i pasjach. Warto ich poznać! Na co dzień kierujemy się m.in. takimi wartościami jak odpowiedzialność, satysfakcja i innowacyjność, które naturalnie wpisują się w naszą firmę, w to, w jaki sposób funkcjonujemy i jacy jesteśmy oraz do czego dążymy. Pracując globalnie i lokalnie - chcemy, żeby czuli się u nas jak w rodzinie. Zatrudniamy na dłuższy okres czasu i umożliwiamy rozwój zawodowy. Jesteśmy częścią dużej polskiej firmy ze spółkami zagranicznymi i znaczącym eksportem, co daje możliwość pracy w dużej organizacji i zdobycia unikatowego doświadczenia, ale także gwarancję trwałości firmy. Kadra zarządzająca Grupy Selena to polscy menedżerowie z bardzo dużym doświadczeniem. Poza tym, co z pewnością ucieszy wiele osób, nasi pracownicy dostają wiele dodatkowych świadczeń poza wynagrodzeniem: dodatki pieniężne na święta, wczasy pod gruszą, paczki dla dzieci, prywatną opiekę medyczną LUX-MED czy imprezy integracyjne. Chcemy, żeby nasi pracownicy czuli się zaopiekowani, więc dajemy też karty kanapkowe, w pracy jest stały dostęp do owoców, soków i wody oraz słodkich przekąsek. Aktywnych z pewnością ucieszy karta MULTISPORT. Gdybym już nie pracował w Orionie, sam chętnie bym się zatrudnił!

Więcej o naszej firmie można dowiedzieć się na stronach www.orion.biz.pl czy też z Facebook i Linkedin – wpisując nasze marki: Selena FM lub Tytan Professional.

 

 

Chciałbyś/Chciałabyś pracować w ORIONIE?

Wszystkich zainteresowanych karierą w firmie ORION zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy: https://orion.biz.pl/oferta/

 
wczoraj, 16 godz temu
4
poniedziałek, 14.6.2021 12:09
2
poniedziałek, 14.6.2021 09:46