Spotkanie z okazji Dnia Walki z Cukrzycą. Wczesne wykrycie choroby to klucz, by z nią skutecznie walczyć

środa, 15.11.2023 15:00 305 0

Starosta kłodzki, Maciej Awiżeń na zaproszenie Teresy Gudakowskiej, prezes Powiatowego Stowarzyszenia Diabetyków w Kłodzku, uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Walki z Cukrzycą, który obchodzony jest w listopadzie.

Starosta złożył serdeczne życzenia, na ręce Pani Prezes, wszystkim członkom Stowarzyszenia oraz podziękował za edukację diabetologiczną i szerzenie świadomości o cukrzycy wśród naszych mieszkańców.

Dziękując za zaproszenie starosta podkreślił: – Wiemy jak ważne jest wczesne rozpoznanie cukrzycy, cichej, niewidocznej choroby. Jednak szybka diagnoza i dobra kontrola choroby, pozwala zapobiec powikłaniom i prowadzić aktywne życie. Dlatego tak istotne jest Państwa działanie, uświadamiające zagrożenia, ale także wskazujące rozwiązania, dzięki którym można prowadzić normalne życie. Wszystkim Państwu życzę zdrowia i niewyczerpanych pokładów energii do dalszego działania na rzecz powiatowej diabetologii.

Spotkanie uświetnił występ młodego akordeonisty Gabriela Charęzy, wychowanka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku, pod kierunkiem pedagogicznym Liliany Stopki i Tomasza Brusińskiego. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)