Spotkanie z Bartłomiejem Malinowskim jako rozgrzewka przed II Jesiennymi Promocjami Książki Regionalnej

piątek, 17.11.2023 12:32 530 0

W listopadowy wieczór, dokładnie 15 listopada, w Saloniku Prasowym kłodzkiej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, po raz drugi w tym roku gościliśmy Bartłomieja Malinowskiego. Okazja była specjalna: premiera drugiego tomu książki „Zatrzymaj się”. W sobotę, 18 listopada, będzie równie ciekawie.

Spotkanie prowadzone przez Klaudię Lutosławską-Nowak rozpoczęło się od krótkiej prezentacji autora, który następnie opowiedział o pierwszych próbach pisarskich oraz inspiracjach, które skłoniły go do napisania tej książki. Wspomniał, że na jej mroczny klimat miał wpływ okres pandemicznej izolacji. Opowiedział o tym, jak konstruuje napięcie, buduje postacie i układa fabułę w taki sposób, aby czytelnik czuł się zaintrygowany od pierwszej do ostatniej strony.

Sam Bartłomiej Malinowski stwierdził, że trudno określić jednoznacznie do jakiego gatunku należy powieść „Zatrzymaj się”,  ponieważ fabuła łączy w sobie elementy sensacji, romansu i science fiction. Następnie chcąc zachęcić zebranych do lektury przeczytał kilka fragmentów ze swojej książki. Na zakończenie spotkania pisarz przyznał się do zakończenia pracy nad kolejną książką, podziękował za obecność uczestnikom. Była też okazja do uzyskania autografu i indywidualnych rozmów.

Taka okazja powtórzy się – i to w zwielokrotniony sposób – na II Jesiennych Promocjach Książki Regionalnej, które już w najbliższą sobotę, 18 listopada, odbędą się w Galerii Twierdza Kłodzko. Z kim tam będziemy mogli się spotkać i porozmawiać? Nie zabraknie nikogo, kto liczy się na naszym lokalnym kłodzkim rynku wydawniczym. Pan Bartłomiej także powinien na Was czekać. Szczegóły TUTAJ. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)