Spotkanie w Starostwie Powiatowym: Szykują się wspólne polsko-czeskie inwestycje w drogi

wtorek, 22.11.2022 15:49 164 0

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się polsko-czeskie spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Regionu Pardubickiego, Powiatu Kłodzkiego i Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. 

Powiat Kłodzki reprezentował Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego wraz z dyrektorem i pracownikami Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku, stronę czeską reprezentowali przedstawiciele Wydziału Rozwoju Regionu oraz Wydziału Transportu Regionu Pardubickiego. W spotkaniu wziął również udział Maciej Molak, Kierownik Wspólnego Sekretariatu Technicznego w Ołomuńcu.

Tematem spotkania była współpraca transgraniczna oraz możliwości pozyskania środków z programu Interreg 2021-2027 na realizację wspólnych projektów infrastrukturalnych oraz promocyjnych.

Jak podkreśla Piotr Marchewka: – Mamy doświadczenie, ponieważ z czeskimi partnerami realizowaliśmy już wspólne inwestycje z unijnych programów. Głównym celem tych zadań jest przede wszystkim, poprawa warunków życia na obszarze pogranicza, a także promocja regionu jako wyjątkowego miejsca przyjaznego i atrakcyjnego turystycznie. Możemy dokonywać tych zmian na lepsze, dzięki unijnym środkom, po które razem z sąsiadami z Czech skutecznie sięgamy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)