komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Spotkanie samorządowców w sprawie utworzenia nowego obszaru działania dla ZIT

środa, 24.6.2020 14:06 , komentarze: 3 , odsłony: 574
kategorie artykułu:

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń jako jeden z głównych inicjatorów tej idei, bierze udział w spotkaniu samorządowców w sprawie utworzenia dla 3 powiatów: kłodzkiego, dzierżoniowskiego oraz ząbkowickiego nowego obszaru działania dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

 

W spotkaniu uczestniczy m.in. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak w towarzystwie Wicemarszałka Grzegorza Macko, aby omówić zasady stworzenia na tym obszarze instrumentu rozwoju terytorialnego ZIT.

Postulat stworzenia na bazie miejskich obszarów funkcjonalnych 4 miast tracących swoje funkcje nowego ZITu dla Kłodzka, Dzierżoniowa, Ząbkowic, Bielawy był podnoszony przez Porozumienie Sudety 2030 od kwietnia br. w ramach rozmów prowadzonych z Zarządem Województwa, co przedstawiono również Pani Minister.

Zapowiedź stworzenia na obszarze 3 powyższych powiatów ZIT jest sukcesem Porozumienia Sudety 2030, którego sygnatariusze szczególnie podczas telekonferencji 20 maja z Marszałkiem Grzegorzem Macko oraz w ramach rozmów z departamentem gospodarki UMWD odpowiedzialnym za politykę rozwoju, podnosili potrzebę zmian w propozycji delimitacji obszarów funkcjonalnych z przyporządkowanymi im instrumentami rozwoju.

źródlo: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
piątek, 26.6.2020 11:30
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele