komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Spotkania z kryminałem: "Trupy w Kletnie" Tomasza Pawlęgi

środa, 15.5.2019 14:41 , komentarze: 0 , odsłony: 960
kategorie artykułu:

Bohater kolejnego spotkania z cyklu Powiatowe Prezenta(k)cje Tomasz Pawlęga jest autorem powieści kryminalnej Trupy w Kletnie, której akcja toczy się w latach 50. na ziemi kłodzkiej.

Tomasz Pawlęga - mieszkaniec Stronia Śląskiego, pracuje w Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim Dziennikarz, publicysta, pedagog, działacz społeczny, animator kultury, aktor, konferansjer, copywriter, pisarz i dramaturg. Jest autorem dwóch książek: magicznego opowiadania Nie ma takiego miasta (2017) i kryminału Trupy w Kletnie (2018) – obie publikacje opisują piękno i różnorodność ziemi kłodzkiej. Jest też autorem kilku sztuk teatralnych, wystawianych corocznie przez lądecki Teatr Stąd.

Tłem powieści Trupy w Kletnie jest ponura rzeczywistość Wrocławia i Ziemi Kłodzkiej u schyłku stalinizmu. Wielowątkowy kryminał ma również cechy powieści awanturniczo-detektywistycznej. Na spotkaniu, które odbędzie się 22 maja 2019 r., o godz.18.00 w Saloniku Prasowym kłodzkiej biblioteki, będzie można zakupić książki Tomasza Pawlegi.

 

Wasze komentarze

piątek, 26.6.2020 11:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe