komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 21 stycznia 2019

Agnieszki, Jarosława

Śniadanie Daje Moc

środa, 7.11.2018 12:15 , komentarze: 0 , odsłony: 298
kategorie artykułu:

Już 8 listopada odbędzie się VIII edycja obchodów Dnia Śniadanie Daje Moc. Jest to coroczne święto uczniów, rodziców i nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, którzy od 8 lat obchodzą je w ramach bezpłatnego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.

Wśród szkół biorących udział w programie znalazły się również szkoły z powiatu kłodzkiego, tj.: Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Kłodzku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku, Szkoła Podstawowa Nr 2 Im. Jana Pawła II w Kłodzku oraz Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym. 

W ramach programu szkoły mogą zorganizować w klasach wspólny posiłek oraz przeprowadzić zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania. Przewidziany jest również konkurs na śniadaniowy reportaż!

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i  Gotowania. Z tej okazji organizatorzy programu,
już po raz ósmy, zachęcają szkoły w województwie dolnośląskim do obchodzenia Dnia Śniadanie Daje
Moc. To wspólne przygotowywanie w szkole zdrowego śniadania oraz edukacji prozdrowotnej, opartej
na 12 zasadach zdrowego odżywiania dla uczniów. Zasady zostały stworzone przez Instytut Matki
i Dziecka specjalnie na potrzeby programu.

Szkoły podstawowe wciąż mogą dołączać do obchodów tegorocznego święta. Wystarczy, że nauczyciele klas 1-3 zgłoszą klasę za pomocą strony www.sniadaniedajemoc.pl.

Jakie są korzyści z wzięcia udziału w Dniu Śniadania Daje Moc?
- Jest to świetny pretekst do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków np. takich jak częste mycie rąk.
- Wspólne jedzenie posiłku może zachęcić dzieci do wypróbowania nowych smaków –nauczyciel wraz z uczniami może stworzyć na stole kolorowe wyspy: kanapkową, owocową, warzywną, sałatkową i źródełko (np. woda, soki, kawa zbożowa, herbata) itd.
- Podczas przygotowania śniadania nauczyciel ma szansę poinformować wszystkich o tym, co znajduje się na stole i wyjaśnić, dlaczego konkretne produkty zalecane są na śniadanie, aby dało nam ono energię na cały dzień. Zaciekawione do „odwiedzenia” każdej wyspy dzieci chętnie skomponują swój ulubiony zestaw.
- Wspólne sprzątanie po posiłku zamienić można w zabawę, którą dzieci przeniosą do domów.
- Dzięki udziałowi w programie Śniadanie Daje Moc klasa będzie mogła wziąć udział w konkursie na najlepszy reportaż śniadaniowy. Wystarczy zrobić kilka zdjęć lub nakręcić filmik z wydarzenia!
Więcej wskazówek, jak przygotować się do Dnia Śniadanie Daje Moc 8 listopada znajduje się na stronie programu.

Co można wygrać w śniadaniowym konkursie?
W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników programu konkurs na śniadaniowy reportaż.
Wystarczy udokumentować realizację co najmniej jednego scenariusza lekcji, dostępnego w materiałach edukacyjnych Programu i ciekawie pokazać obchody Dnia Śniadanie Daje Moc. Następnie należy wgrać relację z działań Klubu i Dnia przez formularz konkursowy na stronę programu - najpóźniej do 9 grudnia.

UWAGA! Nagrodzona zostaje szkoła, klub oraz każdy uczestnik klubu. Szkoły mają szansę zdobyć do 3 000 zł na działalność edukacyjną, a kluby bon o wartości do 700 zł oraz zestawy śniadaniowe „Śniadanie Daje Moc”.

Śniadanie Daje Moc to bezpłatny program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka - które działa od 2006 roku. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. O tym, jak ważne jest śniadanie w codziennej diecie, przekonały się dzieci w prawie 8 500 szkołach podstawowych. Więcej informacji oraz zapisy na www.sniadaniedajemoc.pl

 

Wasze komentarze


sobota, 19.1.2019 11:28
piątek, 18.1.2019 11:35
1
piątek, 18.1.2019 11:32
piątek, 18.1.2019 09:54
czwartek, 17.1.2019 09:57
czwartek, 10.1.2019 10:49
środa, 16.1.2019 11:28
środa, 16.1.2019 11:24
wtorek, 15.1.2019 21:32
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele