komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 kwietnia 2019

Boguslawy, Apoloniusza

Śniadanie Daje Moc

środa, 7.11.2018 12:15 , komentarze: 0 , odsłony: 361
kategorie artykułu:

Już 8 listopada odbędzie się VIII edycja obchodów Dnia Śniadanie Daje Moc. Jest to coroczne święto uczniów, rodziców i nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, którzy od 8 lat obchodzą je w ramach bezpłatnego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.

Wśród szkół biorących udział w programie znalazły się również szkoły z powiatu kłodzkiego, tj.: Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Kłodzku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku, Szkoła Podstawowa Nr 2 Im. Jana Pawła II w Kłodzku oraz Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym. 

W ramach programu szkoły mogą zorganizować w klasach wspólny posiłek oraz przeprowadzić zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania. Przewidziany jest również konkurs na śniadaniowy reportaż!

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i  Gotowania. Z tej okazji organizatorzy programu,
już po raz ósmy, zachęcają szkoły w województwie dolnośląskim do obchodzenia Dnia Śniadanie Daje
Moc. To wspólne przygotowywanie w szkole zdrowego śniadania oraz edukacji prozdrowotnej, opartej
na 12 zasadach zdrowego odżywiania dla uczniów. Zasady zostały stworzone przez Instytut Matki
i Dziecka specjalnie na potrzeby programu.

Szkoły podstawowe wciąż mogą dołączać do obchodów tegorocznego święta. Wystarczy, że nauczyciele klas 1-3 zgłoszą klasę za pomocą strony www.sniadaniedajemoc.pl.

Jakie są korzyści z wzięcia udziału w Dniu Śniadania Daje Moc?
- Jest to świetny pretekst do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków np. takich jak częste mycie rąk.
- Wspólne jedzenie posiłku może zachęcić dzieci do wypróbowania nowych smaków –nauczyciel wraz z uczniami może stworzyć na stole kolorowe wyspy: kanapkową, owocową, warzywną, sałatkową i źródełko (np. woda, soki, kawa zbożowa, herbata) itd.
- Podczas przygotowania śniadania nauczyciel ma szansę poinformować wszystkich o tym, co znajduje się na stole i wyjaśnić, dlaczego konkretne produkty zalecane są na śniadanie, aby dało nam ono energię na cały dzień. Zaciekawione do „odwiedzenia” każdej wyspy dzieci chętnie skomponują swój ulubiony zestaw.
- Wspólne sprzątanie po posiłku zamienić można w zabawę, którą dzieci przeniosą do domów.
- Dzięki udziałowi w programie Śniadanie Daje Moc klasa będzie mogła wziąć udział w konkursie na najlepszy reportaż śniadaniowy. Wystarczy zrobić kilka zdjęć lub nakręcić filmik z wydarzenia!
Więcej wskazówek, jak przygotować się do Dnia Śniadanie Daje Moc 8 listopada znajduje się na stronie programu.

Co można wygrać w śniadaniowym konkursie?
W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników programu konkurs na śniadaniowy reportaż.
Wystarczy udokumentować realizację co najmniej jednego scenariusza lekcji, dostępnego w materiałach edukacyjnych Programu i ciekawie pokazać obchody Dnia Śniadanie Daje Moc. Następnie należy wgrać relację z działań Klubu i Dnia przez formularz konkursowy na stronę programu - najpóźniej do 9 grudnia.

UWAGA! Nagrodzona zostaje szkoła, klub oraz każdy uczestnik klubu. Szkoły mają szansę zdobyć do 3 000 zł na działalność edukacyjną, a kluby bon o wartości do 700 zł oraz zestawy śniadaniowe „Śniadanie Daje Moc”.

Śniadanie Daje Moc to bezpłatny program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka - które działa od 2006 roku. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. O tym, jak ważne jest śniadanie w codziennej diecie, przekonały się dzieci w prawie 8 500 szkołach podstawowych. Więcej informacji oraz zapisy na www.sniadaniedajemoc.pl

 

Wasze komentarze


tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ABC OGRODU
ABC OGRODU