Słaba płeć? Nie po takim szkoleniu z samoobrony... Kobiety w Stroniu Śląskim zaufały wojsku i niejedno już potrafią [FILM]

niedziela, 18.6.2023 08:55 2665 4

Czego często nam brakuje w tzw. sytuacjach kryzysowych? Nie siły, ale pewności siebie i umiejętności reagowania na nie. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale to dla nich właśnie wojsko ma program „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”. W Stroniu Śląskim 17 i 18 czerwca panie poznały zasady codziennego bezpieczeństwa, sposoby wykrywania oraz unikania zagrożeń.

Drodzy agresorzy... Dobrze się zastanówcie... Kobiety to nie jest już osławiona „słaba płeć”, na którą można bezkarnie nastawać. Sprawiedliwość coraz więcej z nich może sama wymierzyć! W Stroniu Śląskim realizowany był program MON, armii oraz  Wojskowego Centrum Rekrutacji. W Parku Miejskim pod okiem doświadczonych żołnierzy – instruktorów kobiety uczyły się m.in. wyprowadzania ciosów.

W blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, poznały podstawy umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających ze stosowania wobec nich przemocy fizycznej. Agresorzy mogą mieć tylko nadzieję, że z równym zaangażowaniem panie odświeżyły sobie praktyczną wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzymała pamiątkowy certyfikat. „Nasze działania nie zostają bez echa. Ćwiczenia na pewno zapadły naszym uczestniczkom w pamięć” – przekazało WCR Kłodzko. Oby! Zobaczcie krótki film z tego szkolenia:

Film i zdjęcia: WCR Kłodzko.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

czytelnik niedziela, 18.06.2023 18:52
Teraz poproszę o taki sam kurs dla mężczyzn bo kobiety...
wtorek, 20.06.2023 15:10
W wojsku też kobiety dowodzą
wtorek, 20.06.2023 23:13
I to jest najgłupsze właśnie do czego mon doprowadził
Trep poniedziałek, 19.06.2023 09:04
Kto to w ogóle jest tzn Ci niby żołnierze ??