Silny wiatr w powiecie kłodzkim. Służby apelują o zachowanie ostrożności [Aktualizacja]

piątek, 4.12.2020 21:02 8992 0

[5-12-2020 - Aktualizacja dot. przedłużenia ważności ostrzeżenia] Strażacy powiatu kłodzkiego interweniują przy zdarzeniach związanych z silnym wiatrem, zgłoszenia dotyczą m.in. powalonych drzew. W wielu miejscowościach brakuje także prądu. Służby apelują o zachowanie ostrożności.

Kłodzko, ul. Kasztanowa 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu kłodzkiego ostrzeżenie pierwszego stopnia, w którym przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h z południa. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje do soboty, 5 grudnia do godz. 8.00 jednak jak zastrzega IMGW, istnieje możliwość przedłużenia okresu ważności ostrzeżenia oraz podniesienia jego stopnia.

UWAGA! IMGW wydał komunikat dot. przedłużenia ważności ostrzeżenia do 6 grudnia do godz. 18.00

Przebieg: Nadal przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, okresami w porywach do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h, z południa.
Uwagi: Zmiana dotyczy przedłużenia ważności ostrzeżenia.

Więcej - KLIKNIJ TUTAJ

Według komunikatu wydanego przez TAURON Dystrybucja awarie prądu występują w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Trzebieszowicach, Szczytnej, Złotnie, Łężycach.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)