Sezon turystyczny oficjalnie zamknięty

wtorek, 16.11.2021 11:59 1126 0

Sezon turystyczny oficjalnie zamknięty. Trasy na Szczelińcu Wielkim i w labiryncie Błędnych Skał są dostępne bezpłatnie, nie jest jednak prowadzona obsługa ruchu turystycznego.

- Na trasy można wejść bez zakupu biletu, ale na własną odpowiedzialność - podkreślają pracownicy Parku Narodowy Gór Stołowych. - Nie ma możliwości wjazdu na Błędne Skały pojazdem z silnikiem - pozostawiamy je na bezpłatnym parkingu YMCA i kierujemy się na Błędne Skały pieszo (szlak niebieski 3,5 km lub szlak zielony dydaktyczny 4,7 km) lub rowerem (droga dojazdowa na Błędne Skały 3,3 km).Na okres zimowy toalety na górnym parkingu przy Błędnych Skałach są nieczynne, a toalet przenośnych nie ma.

Schronisko PTTK na Szczelińcu Wielkim jest czynne (o szczegóły prosimy pytać u źródła) i tam też znajduje się toaleta, ale płatna.

Wszystkie szlaki turystyczne na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych są dostępne do zwiedzania, a aktualna mapę Parku Narodowego Gór Stołowych znaleźć można w zakładce „Turystyka” na stronie www.pngs.com.pl 

Pracownicy parku podkreślają, iż wraz z pierwszymi opadami śniegu zostanie zamknięta trasa letnia na Szczelińcu Wielkim (przejście przez Piekielną Kuchnię, Piekło, Czyściec, Niebo).W tym czasie udostępniona zostanie trasa zimowa, prowadząca przez Afrykę.

- Równocześnie zamkniemy również schody zejściowe na Szczelińcu Wielkim – Wracamy trasą wejściową. Skrzynki GEOCACHE są nieczynne do otwarcia sezonu - informują przedstawiciele PNGS.

 

PNGS

Dodaj komentarz

Komentarze (0)