Seniorzy z Radkowa dla seniorów z Wrocławia

środa, 28.9.2016 09:33 2090 0

Targi Senioralne we Wrocławiu (25 września) z mocnym udziałem gminy Radków! Już po raz czwarty podczas tego dorocznego wydarzenia dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska przygotowany został program artystyczny, pokaz rękodzieła oraz wielka degustacja lokalnych przysmaków. Nie zabrakło też promocji terenu u podnóża Gór Stołowych pod względem turystycznym.

Tym razem na scenie zaprezentowała się Kapela Góralska „Harnaś” z Radkowa, która nie tylko folklor, ale i humor Podhala przeniosła w Góry Stołowe. Wystąpił Zespół Ludowy „Tłumaczowianie” z Tłumaczowa z sześcioma utworami ludowymi oraz Grupa kabaretowa z Wambierzyc z dwoma skeczami. Te trzy występy złożyły się na piękny dwugodzinny koncert w głównej sali Hali Stulecia, który otworzył burmistrz Jan Bednarczyk.

Uzupełnieniem prezentacji artystycznych był pokaz rękodzieła Zofii Marduły, Stanisławy Bywalec z Wambierzyc i Anny Paździorko z Ratna Dolnego oraz suszu z Suszyny – możliwości wykorzystania go na różne sposoby.

Było coś dla ducha, było i dla ciała: domowe ciasta, chleb ze smalcem oraz wyjątkowe dania od radkowskich restauratorów. Wśród tych ostatnich były: gulasz wołowy na trójniaku, przygotowany przez Restaurację „Graniczna”, oraz baranina z warzywami, którą częstował Dariusz Słabicki. Część gastronomiczna zawsze cieszy się ogromnym powodzeniem i tak było również tym razem.

Gmina Radków od czterech lat bierze udział w Targach Senioralnych, przygotowując program „Seniorzy Radkowa dla Seniorów Wrocławia”. Zaangażowanie we wrocławską imprezę ma związek z działaniami na rzecz ludzi starszych w naszej gminie, oraz ciągłym promowaniem terenów u podnóża Gór Stołowym i zapraszaniem turystów w różnym wieku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)