Sąsiedzkie Święto Plonów w Droszkowie, czyli trzydniowa impreza pod hasłem „Korzenie i owoce”. Do tego potańcówka!
„Drogi Sąsiedzie, Sąsiadko, zapraszamy cię na wspólną celebrację Święta Plonów. Niezależnie od tego jak duży masz kawałek ziemi na pewno coś posiałeś. Czas siania już się skończył i skończył się już czas planów. Teraz jest czas żeby usiąść razem i podziękować za to wszystko. Sobie i Naturze” – napisali organizatorzy trzydniowej imprezy w Droszkowie. Zapraszają na nią także mieszkańców okolicznych wsi.
Piątek, 13 września, 16:00-18:00: WOKÓŁ KORZENI
Spotkanie poświęcone historiom mieszkańców Droszkowa. Co przynieść? Stare fotografie i opowieści. Im starsze – tym lepiej. Zdjęcia rodzinne, zdjęcia budynków, krajobrazu Droszkowa i okolic oraz miejsc, skąd przyjechali współcześni mieszkańcy Droszkowa i ich przodkowie. Na podstawie naszych opowieści rozpoczniemy tworzenie mapy naszych korzeni.
Sobota, 14 września, 10:00-13:00: WOKÓŁ OWOCÓW
Wspólnie z Żywą Kooperatywą zapraszamy na spotkanie wokół plonów naszej ziemi. Zachęcamy, aby przynieść to, co udało się wyhodować w przydomowych ogrodach: kwiaty, warzywa, owoce, zioła. Tworzenie dożynkowego wieńca. Wspólnie stworzymy dożynkowy wieniec, który w niedzielę zaniesiemy razem do kościoła. Wspólne gotowanie. Z sezonowych warzyw przygotujemy proste danie łączące różne tradycje kulinarne. A od 17:00 polecamy również inne wydarzenie odbywające się tego dnia – „Żywą Potańcówkę Wiejską w Droszkowie” [szczegóły TUTAJ].
Niedziela, 15 września, 9:00-10-30 i 16:00-17:30: WOKÓŁ ŚWIATŁA
Wspólny pochód mieszkańców Droszkowa z wieńcem ze Świetlicy Leśnej do kościoła. Będziemy śpiewać pieśni, których nauczyliśmy się w sobotę i wspólnie zaniesiemy stworzony z naszych plonów wieniec dożynkowy na uroczystą mszę w kościele św. Barbary. Tam o 16:00 czeka nas występ Ryszarda Lubienieckiego – średniowieczna muzyka na wyjątkowym instrumencie „organetto”, czyli przenośnych organach.
WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY.
• Organizatorzy: Koło Gospodyń i Gospodarzy w Droszkowie i Wieś Droszków w Górach Złotych. • Partnerzy: Towarzystwo Przyjaciół Droszkowa, Żywa Kooperatywa, Gmina Kłodzko, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.
Przeczytaj komentarze (3)
Komentarze (3)