Samorządowcy apelują do wojewody o zwiększenie ilości punktów wymazowych na terenie powiatu

piątek, 28.1.2022 10:41 1988 3

Samorządowcy z powiatu kłodzkiego wystąpili do wojewody dolnośląskiego z prośbą o zwiększenie ilości punktów wymazowych. Jak podkreślają, problem jest bardzo poważny ponieważ obecnie, aby wykonać test, mieszkańcy czekają w kolejkach po 2-3 godziny. W piśmie zwracają się także o wskazanie dodatkowych punktów szczepień w Kudowie-Zdroju. 

 - Wnosimy o zwiększenie ilości punktów pobrań testów PCR na koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie kłodzkim. Niedopuszczalnym jest by dzieci, starsze osoby, schorowane i z gorączką stały na mrozie po 2-3 godziny oczekując na pobranie wymazu. Możliwości przyjmowania pacjentów w dotychczasowych punktach już się skończyły a testowanych przybywa. W podmiocie leczniczym "Zespół Opieki Zdrowotnej" w Kłodzku dziennie wykonywanych jest 300 wymazów - czytamy w piśmie kierowanym do wojewody. 

Do sprawy odniósł się także starosta kłodzki, Maciej Awiżeń. 

- Chorzy, starsze osoby, dzieci czekają na mrozie nieraz i 3 godziny na test przy SCM w Polanicy i ZOZ w Kłodzku. Pan Premier twierdził, że od wczoraj, w każdej aptece, będzie dostępny test za darmo. I co? I nic. Dlatego, jako samorządowcy, zwracamy się z apelem do Wojewody (który jest przedstawicielem Rządu) o pomoc i wyznaczenie dodatkowych miejsc testowania, bo tak dalej być nie może. Mało tego, w sytuacji szczytu zachorowań NFZ zmniejszył odpłatność za testy! To o co tu chodzi? Czy zniechęceni ludzie mają zrezygnować z testowania i tak poprawią się statystyki?... Dlaczego rząd wskazuje nieprzygotowane apteki do testowania a nie wskazuje POZ (lekarzy rodzinnych)? Wystarczy za to odpowiednio zapłacić i testy będą w każdej przychodni - komentuje starosta. 

Samorządowcy apelują także o utworzenie punktów szczepień w Kudowie-Zdroju.

- Wnioskujemy o utworzenie dodatkowych miejsc szczepień w Kudowie-Zdroju. Żaden POZ ani apteka nie prowadzi takich szczepień. Gdyby nie pomoc podmiotu leczniczego ZOZ w Kłodzku i cotygodniowe szczepienia w sanatorium, nie byłoby żadnego miejsca, gdzie mieszkańcy mogliby się szczepić, ale jest to za mało dla gminy liczącej 10 tysięcy mieszkańców - podkreślają samorządowcy. 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Bogobojowy piątek, 28.01.2022 13:44
Antyszczepany to elektorat PiSdu.
Ratownik med piątek, 28.01.2022 21:39
Nie ma żadnych antyszczepów! Są ludzie którzy chcą mieć wolny...
Morawiecki WON piątek, 28.01.2022 12:13
Cyt: "Poradnik dla kandydatów na nieboszczyków. Szanowny kandydacie na nieboszczyka, jeśli siedzisz...