Samochody Apple w powiecie kłodzkim. Powstają zdjęcia do map [Foto]

wtorek, 20.7.2021 12:16 2118 1

Na drogach powiatu kłodzkiego pojawiły się samochody Apple. Białe Subaru z umieszczonymi na dachu kamerami gromadzi dane do nowej funkcji Apple Maps, która podobnie jak jej konkurent, Google Street View, oferuje swoim użytkownikom panoramiczny widok z różnych miast i lokalizacji. 

Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji "Rozejrzyj się" umożliwiającej podgląd drogi w 3D.  Zdjęcia na terenie całej Polski wykonywane są już od maja i potrwają do końca sierpnia br. W województwie dolnośląskim pojazdy odwiedziły lub dopiero pojawią się w następujących powiatach:  bolesławiecki, dzierżoniowski, głogowski, górowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, kłodzki, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, milicki, oleśnicki, oławski, polkowicki, strzeliński, średzki, świdnicki, trzebnicki, wałbrzyski, wołowski, wrocławski, ząbkowicki, zgorzelecki, złotoryjski, Jelenia Góra, Legnica, Wrocław, Wałbrzych. 

- Podczas przeprowadzania tych badań dokładamy wszelkich starań, aby chronić Twoją prywatność. Na przykład będziemy cenzurować twarze i tablice rejestracyjne na zdjęciach opublikowanych w funkcji Rozejrzyj się - czytamy na stronie Apple.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 20.07.2021 15:43
Uważajcie żeby was nie złapał, bo potem widać kogo najbardziej...