komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 17 lutego 2020

Aleksego, Zbigniewa

Salon poetycko-fotograficzny w kłodzkiej bibliotece

piątek, 24.1.2020 13:51 , komentarze: 0 , odsłony: 332
kategorie artykułu:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku rozpoczyna nowy sezon w świeżo odnowionym Saloniku Prasowym w Czytelni. O godz.18.00 w dwie kolejne środy czekają na Państwa dwa wyjątkowe spotkania z twórcami związanymi z Ziemią Kłodzką. 29 stycznia gościem biblioteki będzie kłodzka poetka Zofia Mirska promująca swój najnowszy tomik poetycki „Grudka ziemi”, a tydzień później, 5 lutego 2020 r. odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej mieszkającego w Dusznikach-Zdroju, Macieja Schulza.

Zofia Mirska jest autorką ponad 10 tomów poetyckich, które wydaje od 1984 roku. Przez wiele lat pracowała w kłodzkich szkołach jako nauczyciel języka polskiego. Publikowała w licznych pismach, periodykach i almanachach, a jej wiersze tłumaczone były na czeski i ukraiński. Tom poetycki „Grudka ziemi” ukazał się w 2019 roku. Podczas spotkania poetka czytała będzie swoje wiersze, a oprawę wizualną stanowić będzie prezentacja fotografii Krzysztofa Radzimierskiego, których wybór ilustruje karty najnowszej książki pani Zofii.

Natomiast drugie spotkanie to wernisaż wystawy (nie)dostępni i coś, której autorem jest Maciej Schulz, dziennikarz i fotograf, związany zawodowo z miesięcznikiem Panorama Ziemi Kłodzkiej i Wrocławską Szkołą Fotografii PHO-BOS, w której jest wykładowcą. W Galerii w Saloniku zaprezentowane zostaną jego autorskie portrety pochodzących z Ziemi Kłodzkiej znanych postaci ze świata kultury i polityki oraz kilka niezwykłych fotografii koncepcyjnych. Będzie to pierwsza indywidualna wystawa autora, a podczas wernisażu zobaczymy w formie multimedialnej także inne jego prace, m.in. miejskie i górskie krajobrazy oraz portrety. Na obydwie imprezy w Czytelni PiMBP wstęp jest wolny, więc zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę na chwilę oderwać się od codzienności i spotkać w kłodzkiej bibliotece wyjątkowych artystów tworzących na Ziemi Kłodzkiej. (mz)

 

Wasze komentarze

piątek, 14.2.2020 14:39
piątek, 14.2.2020 08:53
czwartek, 13.2.2020 09:28
środa, 12.2.2020 08:38
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe