Rusza projekt dot. rewaloryzacji i rewitalizacji terenów zieleni w Polanicy-Zdroju

sobota, 27.11.2021 14:58 1255 1

26 listopada w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju zorganizowana została konferencja inaugurująca projekt pn. „Rewaloryzacja i rewitalizacja terenów zieleni w Polanicy-Zdroju z uwzględnieniem zielono-niebieskiej infrastruktury na potrzeby adaptacji miasta do zmian klimatu”. Na ten cel gmina uzyskała dofinansowanie ze środków tzw. Funduszy Norweskich na kwotę ponad 7 mln złotych. 

- Jako miejscowość uzdrowiskowa w szczególny sposób musimy dbać o środowisko naturalne i zasoby środowiska naturalnego, które niestety wiemy, że nam się kończą. Musimy zadziałać w kierunku ochrony środowiska naturalnego i cieszymy się ogromnie z tak dużego dofinansowania, a projekty, które zamierzamy wdrożyć to ogromne inwestycje. Niektóre z tych działań są działaniami bardzo innowacyjnyjnymi, co podniesie atrakcyjność naszej miejscowości, ale przede wszystkim mamy szansę zadbać o zieloną i o niebieską infrastrukturę w naszym mieście, a to jest bardzo cenne - mówi Agata Winnicka, zastępca burmistrza Polanicy-Zdroju.

W ramach zadanie zrewitalizowana zostanie m.in. zieleń parkową. Przewidziane jest także zagospodarowanie Wzgórza Marii z budową ścieżki spacerowo-rowerowej i punktu widokowego oraz dosadzeniem zieleni.

- Realizacja projektu potrwa dwa lata. Jest to szereg prac na terenie całego miasta. Oprócz nasadzeń, prac budowlanych przewidziane są także działania promocyjne, edukacyjne, tworzenie ekologicznego ogródka przy Szkole Podstawowej "Edukator" oraz budowa sadu przy placu zabaw na Sokołówce. Powstaną także zielone ściany oraz zielone przystanki autobusowe - wyjaśnia burmistrz, Mateusz Jellin.

Projekt finansowany w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków”, ze środków: Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

... poniedziałek, 29.11.2021 11:56
Byście w końcu zrobili autobusy żeby po 21 się wrócić...