Rozwijanie wyobraźni i kreatywności z LEGO: warsztaty w bibliotece w Ołdrzychowicach Kłodzkich [FOTO]

piątek, 27.10.2023 05:32 229 0

Uczniowie klasy pierwszej miejscowej Szkoły Podstawowej mieli okazję wykorzystać swoją wyobraźnię i zdolności konstrukcyjne podczas fascynujących warsztatów LEGO ART, organizowanych w ramach kreatywnego klubu LEGO przy Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko.

Pierwszym etapem warsztatów było wybieranie ulubionych klocków LEGO, które dzieci chciały użyć w swoich projektach. Następnie, pod czujnym okiem bibliotekarki Aliny, uczniowie mieli za zadanie znaleźć jak najwięcej klocków o wybranym kolorze. To było nie tylko zabawne, ale również angażujące ćwiczenie, które rozwijało zdolności obserwacyjne.

Kolejnym krokiem było łączenie klocków w dowolne kształty. Następnie uczniowie układali swoje budowle na kartkach papieru i obrysowywali ich kształty. To już bardziej abstrakcyjne zadanie, które skupiało się na interpretacji kształtów i wyobraźni. Dzieci zastanawiały się, co widzą na swoich rysunkach – może to była jakaś zwierzęca postać, pojazd lub inny przedmiot.

Po tej analizie, uczniowie przystąpili do dorysowania brakujących elementów, co stopniowo przekształciło abstrakcyjne kształty w konkretne obrazki. Ten proces doskonale ilustruje, jak wyobraźnia nie zna granic, a efekty tych wysiłków można podziwiać w galerii zdjęć z warsztatów.

Na zakończenie odbyła się rozmowa na temat inspiracji i pomysłów, a także czas na swobodną zabawę klockami LEGO. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i z pewnością przyczyniły się do rozwijania wyobraźni oraz kreatywności uczestników. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)